Trwa ładowanie...

Filmy dla dwojga. Co obejrzeć z drugą połówką?

Planując romantyczny wieczór z drugą połówką, najczęściej sięgamy po filmy przedstawiające perypetie zakochanych, a wybór zazwyczaj pada na produkcje pobudzające naszą wrażliwość. Najpiękniejsze filmy dla dwojga ukazują poruszające historie miłosne. Co obejrzeć z drugą połówką?

Uwierz w duchaUwierz w duchaŹródło: WP Pilot
d4crqvk
d4crqvk

Dirty Dancing

Film powstał w 1987 roku pod czujnym okiem reżyserskim Emilie Ardolino. Dirty Dancing jest dramatyczną odsłoną komedii romantycznej. Motywem przewodnim jest taniec, który połączył dwoje ludzi i rozpalił ich emocje. Początkowo relacja głównych bohaterów – Frances Houseman (Jennifer Grey) oraz Johnny'ego Castle’a (Patrick Swayze) była ukierunkowana jedynie na konkurs taneczny, w którym wystąpili we dwoje – później zakochują się oni w sobie. Historia kończy się kultowym już tańcem do muzyki The Time of My Life.

Pretty Woman

Film wyprodukowany został w 1990 roku, a za jego reżyserię odpowiada Garry Marshall. Pretty Woman to komedia romantyczna, w której poznać można losy prostytutki Vivian Ward (Julia Roberts), którą zatrudnia dobrze usytuowany biznesmen Edward Lewis (Richard Gere) w roli damy do towarzystwa. Spotkanie tej dwójki jest czysto przypadkowe – Vivian pomaga Edwardowi odnaleźć się na ulicach Hollywood, po czym spędzają oni razem noc. Po takim rozwoju sytuacji Edward postanawia zatrudnić Vivian jako damę do towarzystwa podczas uroczystej, biznesowej kolacji. Para zbliża się do siebie, a po kilku szczerych rozmowach Edward dostrzega w Vivian coś więcej.

Uwierz w ducha

Film Uwierz w ducha jest melodramatem fantastycznym wyprodukowanym w 1990 roku. Jego reżyserią zajął się Jerry Zucker. Film przedstawia kochającą się parę – Sama (Patrick Swayze) i Molly (Demi Moore). Żyją zgodnie, ale pewnego dnia spotyka ich ogromne nieszczęście. Sam zostaje zastrzelony. Po śmierci jego dusza nadal jest obecna na Ziemi. Dowiaduje się on, że jego śmierć nie była przypadkiem, a jego partnerce ciągle grozi niebezpieczeństwo. Aby móc skontaktować się ze swoją ukochaną, nawiązuje kontakt ze spirytystką i to właśnie ona pomaga uratować jego partnerkę.

500 dni miłości

Film 500 dni miłości jest romantycznym komediodramatem, który powstał w 2009 roku w reżyserii Marca Webba. Przedstawia punkt widzenia głównego bohatera, który wspomina swoją historię miłosną. Tom (Joseph Gordon-Levitt) poznaje w pracy Summer Fin (Zooey Deschanel). Wzajemne pasje i częste rozmowy szybko przeradzają w uczucie. Jednak gdy Tom porusza temat ich związku, Summer przyznaje, że jest im razem dobrze, ale nie chce ona nic zmieniać i tworzyć formalnej relacji. Po kilku sprzecznych oczekiwaniach Summer postanawia zakończyć związek z Tomem. Główny bohater po rozstaniu postanawia w pamięci odtworzyć 500 dni ich związku, aby móc dostrzec błędy, które zostały popełnione i dojść do tego, dlaczego się rozstali.

d4crqvk

Notting Hill

Film fabularny Notting Hill został wyprodukowany w 1999 roku przez reżysera Regera Michella. Film przedstawia historię przypadkowego poznania się dwojga ludzi. William Thacker (Hugh Grant) poznał Annę Scott (Julia Roberts), dosłownie wpadając na nią na ulicy i oblewając sokiem. Po zaproszeniu Anny do domu i szczerych rozmowach zaczyna się między nimi pojawiać uczucie. Anna jest sławną aktorką, co powoduje w ich relacji wiele różnic i niedogodności. Po wielu niesprzyjających sytuacjach, między innymi pojawieniu się byłego chłopaka Anny, oraz jej późniejszym wyjeździe spotykają się oni znowu i postanawiają być ze sobą mimo przeciwności.

Ghost Story

Ghost Story jest fabularnym filmem z 2017 roku w reżyserii Davida Lowery'ego. Przedstawia historię młodego muzyka – C (Casey Affleck) i jego niepracującej żony – M (Rooney Mara), mieszkających na przedmieściach miasta. C z powodu wielu obowiązków zawodowych często całymi dniami jest nieobecny w domu lub pracuje w swojej pracowni – mimo że bardzo kocha M, nie poświęca jej wystarczająco dużo czasu. Z tego wszystkiego M odczuwa ogromne znudzenie i proponuje, aby oboje wyprowadzili się do centrum miasta. Miałaby ona wtedy więcej możliwości, jednak C nie chce się na to zgodzić z powodu wspomnień związanych z aktualnym domem. Pewnego dnia C ginie w wypadku samochodowym, lecz jego duch pod powłoką całunu pojawia się w domu i próbuje pomóc swojej żonie uporać się ze smutkiem i okropnym uczuciem samotności. C zauważa, że wokół niego pojawia się wiele tak samo jak on udręczonych dusz, próbujących poprawić sytuacje swoich bliskich.

Filmy dla dwojga, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4crqvk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4crqvk