Trwa ładowanie...
seriale
06-08-2020 12:36

Family guy Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

Family Guy to emitowany od roku 1999 roku amerykański serial animowany. Stworzył go Seth MacFarlane, a rozpoczęła go nadawać sieć telewizyjna FOX.

Family GuyFamily GuyŹródło: WP Pilot
d31nr9p
d31nr9p

Akcja serialu dzieje się w fikcyjnym mieście Quahog, znajdującym się w stanie Rhode Island. Jego głównym bohaterem jest Peter Girffin. Jest on nieco ociężałym umysłowo i fizycznie człowiekiem o dość skomplikowanej osobowości. Na jego najbliższą rodzinę składa się żona Lois, córka, do której wszyscy zwracają się Meg (choć nie jest to jej prawdziwe imię) oraz dwóch synów: starszy Chris oraz będący jeszcze małym dzieckiem Stewie. Do rodziny należy również pies imieniem Brian, który ma wiele cech ludzkich, takich jak zdolność mówienia, prowadzenia samochodu czy chodzenia jak człowiek. Brian cierpi na alkoholizm. Fabuła w serialu jest zazwyczaj prowadzona wielowątkowo, przechodzimy od jednego bohatera do drugiego.

Humor, na którym opiera się serial, jest wyrażany w dość niezwykły sposób. Pokazywany jest on w głównej mierze przy pomocy przeróżnych retrospekcji, niekiedy bardzo surrealistycznych. Czasami jest to rodzaj bardzo czarnego humoru. Serial, pomimo że jest animowany, dotyka wielu jakże rzeczywistych aspektów życia codziennego. Porusza również kwestie wywołujące wiele kontrowersji, jak seks, używanie narkotyków, współczesna polityka, ubóstwo na świecie czy też rasizm, żeby wymienić tylko te główne. Lekkość, z jaką serial nawiązuje do tych spraw, jest bardzo charakterystyczna – dyskusja o sprawach bardzo poważnych jest prowadzona w niepoważny sposób. Serial wzbudzał kontrowersje oraz był przedmiotem wielu dyskusji, zarówno w macierzystym USA, jak i na całym świecie.

Przez serial na przestrzeni lat przewinęło się mnóstwo postaci, zarówno tych prawdziwych, jak gwiazdy show-businessu wielkiego i małego formatu, czy też politycy wszelkiego rodzaju i narodowości, a także postacie fikcyjne. Bardzo często jest wykorzystywane w serialu tzw. przełamywanie czwartej ściany, czyli puszczanie oczka do widza, gdy postacie serialu wiedzą, że nie są prawdziwe. Na przestrzeni lat powstały odcinki tematyczne – jak choćby bożonarodzeniowe czy z okazji Walentynek – a także parodie wielu innych dzieł popkultury, jak filmy, dzieła teatralne czy musicale.

Serial z pewnością nie jest przeznaczony dla małych dzieci, lecz nie z powodu przesycenia podtekstami seksualnymi czy przemocą – choć te elementy bardzo często składają się na fabułę odcinka. Serial jest przeznaczony raczej dla widzów dorosłych z powodu powagi spraw, o których opowiada, choć bardzo często nie robi tego wprost. Są w nim stosowane nawiązania i przenośnie, nieraz dość abstrakcyjne, a żeby je zrozumieć trzeba nieraz ruszyć głową, zwłaszcza gdy sprawa dotyczy sytuacji, która działa się niedawno, lub też było o niej głośno wyłącznie w USA. Serial pochodzi z tego kraju i skupia się raczej tylko na nim. Wiele prawd jest jednak uniwersalnych i można się do nich odnieść bardziej międzynarodowo.

d31nr9p

Z pewnością serial jest wart obejrzenia. Jeżeli lubimy dość mroczne i pokrętne poczucie humoru oraz orientujemy się w sytuacji na świecie – jest to pozycja, która wciągnie nas na bardzo długo.

Serial Family Guy można obejrzeć na antenie Fox Comedy. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji WP Pilot, aby obejrzeć serial Family Guy online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31nr9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31nr9p