Trwa ładowanie...

Familiada - program online w TV, gdzie obejrzeć

Familiada jest jednym z najbardziej popularnych programów telewizyjnych, który istnieje na antenie już od kilkunastu lat. To program dla całej rodziny, przy którym można się zrelaksować i jednocześnie dobrze bawić, odpowiadając na pytania razem z uczestnikami.

Familiada - program online w TV, gdzie obejrzećŹródło: WP Pilot

Zasady i emisja

Familiada to znany polski teleturniej, który emituje TVP2 od 17 września 1994 roku. Co ciekawe, program oparty został na amerykańskim formacie Family Feud. W 2018 roku wprowadzono kolejną emisję powtórek programu, które początkowo oglądać można było o 16:00, a aktualnie o 16:35. Powtórkowe emisje przyciągają przed ekrany tłumy widzów, którzy po pracy relaksują się przed telewizorem.

W teleturnieju uczestniczą dwie drużyny, w których znajduje się po 5 osób. W pierwszym etapie po kolei odpowiada się na pytania, przy czym przy poprawnej odpowiedzi wyświetla się ona na tablicy. Gra bazuje na odgadnięciu, jakie odpowiedzi udzieliły wcześniej ankietowane osoby. Kolejnym etapem jest finał, do którego dostaję się drużyna mająca co najmniej 300 punktów. Dwie osoby odpowiadają na te same pytania w ciągu 20 i 15 sekund (pierwsza osoba słucha muzyki w kąciku muzycznym, aby nie słyszeć pytań). Jeśli w sumie, w finale, zdobędzie się 200 punktów, wygrana wynosi 25 tys. złotych (od 2019 roku).

Prowadzący i konstrukcja odcinka

Okazuje się, że początkowo prowadzącym program miał być Paweł Wawrzecki, jednak ostatecznie od samego początku jest nim Karol Strasburger - polski aktor filmowy i teatralny oraz prezenter telewizyjny. Prezenter urodził się w 1947 roku w Warszawie i zadebiutował jako aktor w 1970 roku w serialu "Kolumbowie". Od 17 września 1994 roku prowadzi "Familiadę" i cieszy się sporym uznaniem wśród widzów.

Program trwa około 20/25 minut i rozpoczyna się od przedstawienia obu drużyn. Następnie przechodzi się do etapu pierwszego, gdzie do pulpitu kolejno podchodzą uczestnicy (po jednym z każdej drużyny), przy czym ta osoba, która poda najwyżej punktowaną odpowiedź zyskuje dla swojej drużyny możliwość odpowiedzi na pytania jako pierwsi. Ostatnim etapem jest finał, do którego przechodzą dwie osoby (wybrane przez zwycięską drużynę), które odpowiadają na 5 pytań. Program w 2014 roku zdobył nagrodę za najzabawniejszy program rozrywkowy na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

Teleturniej Familiada można oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.