To będzie prawdziwa uczta dla miłośników piłki nożnej. W wielkim finale Superpucharu Hiszpanii czeka nas konfrontacja Real Madryt – FC Barcelona. Transmisja dostępna będzie na platformie Pilot WP.

El Clasico w Superpucharze Hiszpanii. Gdzie obejrzeć mecz Real Madryt – FC Barcelona?Źródło: GETTY, fot: Gonzalo Arroyo Moreno
d1cq0i9
d1cq0i9

Za Realem Madryt i FC Barceloną zacięte pojedynki o awans do finału Superpucharu Hiszpanii. Ani "Królewscy", ani piłkarze "Dumy Katalonii" nie zdołali wywalczyć przepustki do meczu o trofeum w regulaminowym czasie gry.

Madrytczycy w półfinale starli się z Valencią. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Realu 1:0. Bramkę w 39. minucie zdobył Karim Benzema (rzut karny). Tuż po przerwie wyrównał Samuel Dias Lino. Do końca drugiej połowy utrzymywał się wynik 1:1, więc potrzebna była dogrywka. Ona jednak również nie wyłoniła finalisty. W rzutach karnych zawodnicy Realu byli bezbłędni i pokonali rywala 4:3.

FC Barcelona natomiast o awans walczyła z Realem Betis. Wynik tego pojedynku w 40. minucie otworzył Robert Lewandowski. W 77. minucie wyrównał Nabil Fekir. Po regulaminowym czasie gry mieliśmy wynik 1:1. W dogrywce padły dwie bramki – po jednej z obu stron. Najpierw trafił Ansu Fati, a potem Loren Moron. Rzuty karne ułożyły się po myśli FC Barcelony. Jedenastki na gole zamienili wszyscy zawodnicy "Dumy Katalonii", a rywale dwukrotnie nie wykorzystywali rzutów karnych. Ostatecznie było 4:2 dla "Barcy".

Gdzie obejrzeć mecz Real Madryt – FC Barcelona?

Źródło: WP, fot: PilotWP

Ci, którzy zamierzają oglądać spotkanie Real Madryt – FC Barcelona, nie powinni mieć najmniejszego kłopotu z uzyskaniem dostępu do transmisji "na żywo". Będzie ona dostępna na Eleven Sports 1. Spotkanie zaplanowane na 15 stycznia 2023 roku obejrzysz na platformie Pilot WP.

d1cq0i9

Początek rywalizacji w ramach finału Superpucharu Hiszpanii został przewidziany na godzinę 20:00. Bezpośredni przekaz live wystartuje natomiast pięć minut wcześniej. Spotkanie Real Madryt – FC Barcelona odbędzie się na stadionie King Fahd International Stadium w Riyadh (Arabia Saudyjska).

Szykuje się zacięty mecz

Wszystko wskazuje na to, że pojedynek Realu Madryt z FC Barceloną będzie trzymać w napięciu. Ostatnie mecze tych dwóch ekip zapewniły sporą dawkę emocji. Po raz ostatni "Królewscy" podjęli "Dumę Katalonii" w dniu 16 października 2022 roku. Wtedy Real mógł cieszyć się z triumfu 3:1. Wcześniej dwukrotnie wygrywała FC Barcelona (1:0, 4:0).

Warto odnotować, że "Barca" zmierzyła się z Realem również w poprzedniej edycji Superpucharu Hiszpanii. Wtedy te drużyny trafiły na siebie w półfinale. Po dwóch połowach na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 2:2. To oznaczało konieczność dogrywki. W niej lepiej wypadli piłkarze drużyny z Madrytu. Ostatecznie Real wygrał 3:2. I mógł cieszyć się z awansu do finału, w którym pokonał Athletic Bilbao 2:0 i tym samym teraz broni trofeum.

Czy Real Madryt ponownie sięgnie po wygraną w Superpucharze Hiszpanii? A może tym razem lepsza okaże się FC Barcelona, w barwach której zagra Robert Lewandowski… Na pewno warto zarezerwować sobie wieczór, by 15 stycznia 2023 roku o 20:00 włączyć Pilot WP i śledzić El Clasico!

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na Pilot WP, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.