Trwa ładowanie...

Dziś Dzień Kubusia Puchatka! Czy jest ktoś, kto nie zna misia o bardzo małym rozumku?

Kubuś Puchatek to postać, którą uwielbiają i mali, i duzi. Kolejne pokolenie rozkochuje się w przepadającym za miodkiem misiu i jego przyjaciołach. To nie tylko książki, ale i mnóstwo produkcji, w których możemy towarzyszyć mieszkańcom Stumilowego Lasu w ich przygodach.

Świętuj Dzień Kubusia Puchatka z WP Pilot!Świętuj Dzień Kubusia Puchatka z WP Pilot!

Dzień Kubusia Puchatka - 18 stycznia

Dlaczego to właśnie dziś świętuje miś bardzo o małym rozumku? 18 stycznia 1882 roku urodził się Alan Alexander Milne - nie kto inny, jak twórca Kubusia Puchatka. I to właśnie na pamiątkę jego narodzin zostało ustanowione to święto.

Powieść Kubuś Puchatek zadebiutowała w 1926 roku. Pisarz ma na swoim koncie wiele utworów, ale to właśnie opowieść o Krzysiu (pierwowzorem postaci był syn Milne’a) i jego zabawkach-zwierzątkach (to przede wszystkim Kubuś Puchatek, który również miał swojego odpowiednika w prawdziwym życiu - pluszowego misia, którego Christopher Robin otrzymał od ojca na pierwsze urodziny) podbiła serca czytelników na całym świecie. Dwa lata po premierze Kubusia Puchatka światło dzienne ujrzała Chatka Puchatka. A później powstało mnóstwo krótko- i pełnometrażowych animacji z wymyślonymi przez Milne’a bohaterami w rolach głównych (tworzonych przez The Walt Disney Company, które ma prawa do Kubusia). Dziś to ponad trzydzieści produkcji!

Postacie, które uwielbiamy

Mimo tego, że bohaterowie stworzeni przez Milne’a mają już swoje lata, rozkochują w sobie kolejne pokolenia. Bo jak tu nie lubić niezdarnego Puchatka, strachliwego Prosiaczka, rozbrykanego Tygryska, doskonale zorganizowanego Królika, melancholijnego Kłapouchego, opiekuńczej Kangurzycy czy Maleństwa (które uwielbia brykać razem z Tygryskiem)? Od lat towarzyszą nam cytaty z książek, a postacie są nicią porozumienia między dziadkami a wnukami - nikt nie musi nikomu tłumaczyć, kto jest kim.

Gdzie spotkać Kubusia Puchatka?

Wielu z nas kojarzy animację Nowe przygody Kubusia Puchatka, którą mogliśmy oglądać w weekendy, w ramach cyklu Walt Disney Przedstawia. To wtedy mogliśmy oglądać "lepsze" wieczorynki, a niejedna osoba czekała cały tydzień na spotkanie z bohaterami ze Stumilowego Lasu. Młodsi widzowie uwielbiają bajkę Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś, w której - oprócz doskonale znanych bohaterów - spotykamy Tośkę, z którą przyjaciele rozwiązują detektywistyczne zagadki. Te bajki co jakiś czas pojawiają się w propozycjach ramówkowych różnych stacji. A gdzie teraz możemy spotkać Kubusia?

Przed nami powrót do klasyki. Będziemy mogli obejrzeć Kubusia Puchatka z 1960 roku. To niespełna godzinna opowieść, która powstała w ramach Shirley Temple’s Storybook - cyklu, który przedstawia adaptacje popularnych bajek. Narratorką jest Shirley Temple, uznawana za jedną z najlepszych aktorek wszech czasów. W Kubusiu Puchatku zagrała mamę Krzysia. Oprócz aktorów zobaczymy tu urocze (choć na początku mogą się wydawać ciut straszne) marionetki. Nie tylko przekonamy się, jak dawniej wyglądały produkcje dla dzieci, będziemy mogli przenieść się do świata pełnego muzyki - w tej wersji Kubusia Puchatka nie brakuje wpadających w ucho piosenek. Film obejrzymy na kanałach:

●     FilmBox Family - 18.01, godz. 9:10,

●     Kino TV - 19.01, godz 7:05 i 27.01, godz. 7:45.

Kanały dziecięce (i nie tylko) w WP Pilot

Chciałbyś poznać klasyczną opowieść o Kubusiu Puchatku, ale nie jesteś abonentem "kablówki"? A może masz ochotę śledzić dziecięce kanały, oczekując na spotkanie z misiem o bardzo małym rozumku? Rozwiązaniem jest WP Pilot! To platforma, która umożliwia oglądanie telewizji na żywo - bez skomplikowanych umów i długich abonamentów. W ofercie znajdziesz ponad sto kanałów, w tym 13 dziecięcych.

Jak skorzystać z WP Pilot? Zakładasz darmowe konto, wybierasz i opłacasz interesujący cię pakiet i… już! Możesz oglądać telewizję na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu - telewizorze, komputerze, tablecie czy telefonie. To nie tylko wygoda korzystania, ale i drugi ekran, który przydaje się, gdy ciężko jest pogodzić gusta domowników. Z WP Pilot skorzystasz w domu, w podróży… Ulubione programy obejrzysz w Polsce, ale i w czasie czasowego pobytu w Unii Europejskiej, Islandii i Norwegii. Będziesz musiał jedynie potwierdzić swój stały pobyt w Polsce (nie wymaga to skomplikowanych formalności, wystarczy, że np. zapłacisz za wybrany pakiet polskim kontem bankowym).

"- Jaki dziś dzień? - zapytał Puchatek.
- Dziś - odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
- To mój ulubiony dzień".

A Dzień Kubusia Puchatka, to ten najulubieńszy!

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.