Trwa ładowanie...

Dziewczyna z jednostki – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Dziewczyna z jednostki (oryginalny tytuł: Our Girl) jest brytyjskim serialem wojskowym. Napisanym i stworzonym przez Tony'ego Groundsa, który został po raz pierwszy wyemitowany w BBC One 24 marca 2013 roku.

Dziewczyna z jednostkiDziewczyna z jednostkiŹródło: WP

Dziewczyna z jednostki - produkcja

Serial składa się z 4 sezonów, łącznie jest 28 odcinków.

W serialu początkowo wystąpiła Lacey Turner jako Molly Dawes, młoda kobieta z klasy robotniczej, która dołącza do armii brytyjskiej. Turner opuściła swoją rolę po pierwszej serii i została zastąpiona przez Michelle Keegan w roli głównej.

Dziewczyna z jednostki - fabuła

Osiemnastoletnia Molly Dawes mieszkająca w Londynie postanawia wstąpić do wojska, uznając, że jej życie nie ma sensu po tym, gdy odkryła, że jej chłopak ją zdradza. Początkowo utrzymuje swoją decyzję w tajemnicy przed rodziną. Kiedy prawda wyszła na jaw Dave - ojciec dziewczyny żąda, by zmieniła zdanie, grożąc, że jeśli tego nie zrobi, to się jej wyrzeknie.

Pierwszy sezon powstał w 2014 roku. Molly ukończyła szkolenie na technika medycyny bojowej. Została wysłana do Afganistanu, dołączyła do sekcji piechoty armii brytyjskiej. Przybyła do obozu Bastion w Afganistanie wraz ze swoim nowym zespołem, który składa się wyłącznie z mężczyzn. Jest zakłopotana, gdy odkrywa, że były członek zespołu, Dylan "Smurf" Smith, należy do jej nowej sekcji, i zaczyna się kłócić z wyniosłym liderem, kapitanem Charlesem Jamesem, okrzykniętym bohaterem wojennym. Po przybyciu do Afganistanu Molly okazuje współczucie miejscowym, w tym 11-letniej afgańskiej dziewczynie Bashira, zdając sobie sprawę, jak to jest być cywilem, uwikłanym w wojnę talibów.

Drugi sezon powstał w 2016 roku. Georgie Lane zostaje wysłana na wycieczkę humanitarną do Kenii wraz z sekcją 2 i szybko angażuje się w działalność grupy terrorystycznej. Były narzeczony Georgie, Elvis, oficer sił specjalnych, próbuje odzyskać jej zaufanie po tym, jak kilka lat wcześniej rzucił ją przed ołtarzem. Jednak Georgie ma teraz nowego chłopaka, dr Jamiego Cole. Molly została wykreślona z historii po powrocie do Afganistanu na krótką wycieczkę poza ekranem. Kapitan James wspomina, że on i Molly są teraz małżeństwem.

Sezon trzeci składa się z dwóch części. Pierwsza część powstała w 2017 roku i opowiada o misji humanitarnej do Nepalu po trzęsieniu ziemi oraz o grupie odpowiedzialnej za handel dziećmi. Druga część powstała rok później i opowiada o armii nigeryjskiej i o porwanej i przetrzymywanej Georgie.

Ostatni sezon powstał w 2020 roku, opowiada o losach Georgie, która jest zmuszona wrócić do Afganistanu.

Dziewczyna z jednostki - bohaterowie serialu

Ben Aldridge - kapitan James

Michelle Keegan - Georgie Lane

Rolan Bell - Sierżant King

Luke Pasqualino - Elvis Harte

Lacey Turner - Molly Dawes

Dziewczyna z jednostki – gdzie obejrzeć

Serial możemy obejrzeć na kanale BBC First. Zawsze, gdy serial Dziewczyna z jednostki jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.