Trwa ładowanie...

Dzień Bezpiecznego Internetu. Wiesz, jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci?

Dzień Bezpiecznego Internetu jest doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać z dziećmi o tym, jakie zagrożenia czyhają na nie podczas korzystania z Internetu i w jaki sposób się przed nimi uchronić. Pomóc Wam w tym może animowany serial dla dzieci – Search it Up! – Wyszukaj to! od Da Vinci, który znajdziecie w Strefie Pilota.

Dzień Bezpiecznego Internetu z WP Pilot i Da VinciDzień Bezpiecznego Internetu z WP Pilot i Da Vinci

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu został zainicjowany przez Komisję Europejską, obchodzony jest od 2004 roku. Początkowo dotyczył państw europejskich, dziś jego zasięg się zwiększył. Dzień Bezpiecznego Internetu jest okazją, która przypomina nam o tym, na co powinniśmy zwracać uwagę cały czas - na bezpieczeństwo dzieci w sieci.

Celem DBI jest promocja pozytywnego wykorzystania Internetu, zaznajomienie dorosłych z problematyką bezpieczeństwa online oraz inicjowanie i propagowania działań, które przyczyniają się do bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do tego, co mogą znaleźć w sieci.

W 2022 roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 8 lutego.

Sieć pełna zagrożeń

O tym, ile niebezpieczeństw czyha na dzieci, korzystające z Internetu, wie niejeden rodzic. Staramy się opowiadać o tym, aby nie wysyłać zdjęć, nie mówić o tym, gdzie mieszkamy, nie oglądać podejrzanych treści itp. Problemem jest to, że zagrożenia często się zmieniają - jednego dnia ostrzegamy dzieci przed niebezpiecznymi challenge’ami (jak lalka Momo), innego przed patostreamerami, kolejnego przed hejterskimi komentarzami, a jeszcze innego pojawia się coś nowego, czego nie przewidzieliśmy. Dlatego warto nauczyć dziecko podstawowych zasad korzystania z Internetu, które przydadzą mu się niezależnie od tego, na jakie wyzwanie trafi. Przydadzą się także narzędzia kontroli rodzicielskiej, które pomogą nam ograniczać treści, które dziecko może znaleźć.

Przez zabawę do nauki

Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest doskonałym sposobem na naukę. "Suche" ostrzeżenia mogą umknąć, ale przykłady dokładnie opisane w książkach i serialach zazwyczaj bywają lepiej zapamiętane. W księgarniach znajdziemy wiele pozycji, które pokazują najmłodszym, jak zachowywać się w sieci, na co uważać. Podobnie w telewizji - na dziecięcych kanałach dostępne są tytuły, które odpisują wiele zagadnień związanych z Internetem. Przykładem takiego programu jest Wyszukaj to!, emitowany w stacji Da Vinci.

Wyszukaj to! to nominowany do nagrody BAFTA program, który pokazuje najmłodszym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Składa się z 18, trwających po kilka minut odcinków. W każdym z nich dzieci podróżują po cyfrowym świecie razem z Mayą, Jackiem i Gran. Dowiadują się, jak być bezpiecznym w Internecie, co robić, a czego się ustrzegać. Program znajdziecie na antenie Da Vinci, ale i nie tylko! Da Vinci obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu razem z WP Pilot i z tej właśnie okazji, wszystkie odcinki serialu znajdziecie do obejrzenia bezpłatnie w Strefie Pilota.

Da Vinci - Wyszukaj to! - Co to ten cały Internet

 Więcej odcinków serialu znajdziecie w Strefie Pilota wybierając w menu głównym zakładkę Da Vinci lub po prostu klikając tutaj.

Da Vinci przez miesiąc bez opłat

Dodatkowo, przez cały miesiąc, aż do 8 marca kanał Da Vinci znajdzie się bezpłatnie w wybranych pakietach, poza MAXI i Podstawowym, treści dla dzieci będą mogli oglądać także wszyscy korzystający ze Starter PLUSA!

Kanały dziecięce w WP Pilot

Na platformie telewizji internetowej WP Pilot znajdziemy ponad 10 kanałów dziecięcych. Ale nie tylko. To także m.in. stacje przyrodnicze czy dokumentalnie - wszystkich kanałów w ofercie jest ich ponad sto! Za pośrednictwem WP Pilot mogą być oglądane na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu - smartfonie, tablecie, komputerze i telewizorze. Aplikacja WP Pilot jest całkowicie bezpieczna, dziecko znajdzie tu "interaktywny" program telewizyjny, nie trafi np. na ukryte płatności. Korzystanie z telewizji w ten sposób to także doskonała okazja na rozmowę o różnych możliwościach, do jakich mamy dostęp, jak ich bezpiecznie i mądrze używać.

Co zrobić, aby korzystać z WP Pilot? Musisz założyć darmowe konto, wybrać i opłacić pakiet - do wyboru masz wiele bezpiecznych opcji płatności, takich jak Blik, PayU czy tradycyjny przelew. Dzięki temu, że z WP Pilot skorzystamy na dowolnym urządzeniu, w domu i poza nim, zyskujemy także drugi ekran, przydatny podczas podróży czy wtedy, gdy ciężko pogodzić gusta wszystkich domowników. Wyjeżdżasz? Z WP Pilot skorzystasz także podczas czasowego pobytu w Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii. Musisz tylko potwierdzić swój stały pobyt w Polsce - zrobisz to np. płacąc za wybrany pakiet polskim kontem bankowym.

W sieci znajdziemy wiele przydatnych informacji - Internet pełen jest inspiracji, ułatwień i… przyjaźni. Warto pokazać dzieciom, jak z niego bezpiecznie korzystać!

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj