Trwa ładowanie...

Drwale i inne opowieści Bieszczadu – oglądaj online w TV – fabuła, odcinki, gdzie obejrzeć

Drwale i inne opowieści Bieszczadu to dokumentalny serial opowiadający o legendarnych bieszczadnikach. Twarde warunki życia, ucieczka od cywilizacji, codzienne zmagania z naturą to rzeczywistość bohaterów serialu.

Drwale i inne opowieści BieszczaduDrwale i inne opowieści BieszczaduŹródło: WP Pilot
d3ck90q
d3ck90q

Drwale i inne opowieści Bieszczadu - co to za serial?

Drwale i inne opowieści Bieszczadu to dokument społeczny przedstawiający historie osadników bieszczadzkich. Niektórzy z bohaterów urodzili się w Bieszczadach, a większość z nich zamieszkała na tych terenach z różnych przyczyn osobistych. Chęć przeżycia przygody, poszukiwanie dobrze płatnej pracy, ucieczka od wielkomiejskiego życia to niektóre z powodów jakimi kierują się uczestnicy serialu.

Drwale i inne opowieści Bieszczadu - twórcy

Reżyserami serialu są Irena oraz Jerzy Morawscy, współtwórcy innego popularnego serialu telewizji - Chłopaki do wzięcia.

Drwale i inne opowieści Bieszczadu - odcinki

Pierwsze odcinki serialu powstały w 2016 roku. Do 2021 roku nakręcono ich ponad sto. Każdy odcinek trwa 30 minut i przedstawia losy kilku bohaterów. Niektórym z nich towarzyszymy od pierwszego odcinka, a niektórzy znikają by dać miejsce innym osobom. 

Drwale i inne opowieści Bieszczadu - fabuła

Fabuła serialu skupiona jest wokół codziennego życia mieszkańców Bieszczad. Poznajemy ciężką pracę drwali, wypalaczy węgla drzewnego, jak i powolne życie ludzi bez zobowiązań. Na życie zarabiają zbieraniem grzybów, poroży jelenia, rzeźbieniem czy malowaniem obrazów. Nie brakuje też ludzi zaangażowanych w projekty ekologiczne, obserwowanie przyrody i zwierząt, jak i osób bardzo przedsiębiorczych, prowadzących własne biznesy. Przekrój społeczeństwa jak w innych miejscach, ale surowy krajobraz i niejednokrotnie takie same warunki życia sprawiają, że jest to życie tak odmienne od tego które znamy.

d3ck90q

Drwale i inne opowieści Bieszczadu - bohaterowie

Na przestrzeni lat w których powstaje serial pojawiło się bardzo wielu bohaterów. Charakterystyczny Andrzej "Żmiju", Mariola i Ferdek, Pan Hoss, zielarka Ola to tylko nieliczni spośród osób, które poznajemy z każdym nowym odcinkiem.

Drwale i inne opowieści Bieszczadu - obsada

Ponieważ jest to serial dokumentalny obsadę tworzą prawdziwi ludzie, mieszkańcy Bieszczad. Niektórych znamy z imienia i nazwiska, część przedstawia się przydomkami.

Drwale i inne opowieści Bieszczadu - gdzie obejrzeć

Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3ck90q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ck90q