Trwa ładowanie...

Dom kamiennych małp – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Poszukujesz dobrego zagranicznego filmu, który zaciekawi cię swoją fabułą? Mamy dla ciebie propozycje filmu Dom kamiennych małp. Film trwa 80 minut i zaskoczył już niejednego konesera. Jest to film familijny i jak sama nazwa wskazuje, jest to film rodzinny. Jego głównymi cechami są elementy odnoszące się do świata dzieci, rodziny i domu. Sprawia to, że docelowymi odbiorcami są przede wszystkim najmłodsi, ale nie tylko. Wiele filmów familijnych cieszy także dorosłych widzów. Zatem dowiedzmy się więcej o tej ciekawej produkcji.

Dom kamiennych małpDom kamiennych małpŹródło: WP
dsutdo7
dsutdo7

Dom kamiennych małp – co to za film

Dom kamiennych małp to film familijny wyprodukowany na Węgrzech. Jego premiera miała miejsce 26 grudnia 2014 roku. Recenzenci ocenili ten film na 6.1 na 10 gwiazdek co jest bardzo dobrym wynikiem - jak podaje portal Filmweb jeden z największych portali filmowych. Producentem filmu jest Gábor Kálomista, który ma już za sobą kilka dużych produkcji o sukcesie na skale światową.

Dom kamiennych małp - twórcy

Film wyprodukował Gábor Kálomista urodzony w 1964, znany między innymi z takich produkcji jak Honor i siła, Tylko seks i nic więcej, oraz Kameleon. Głównym scenarzystą filmu jest węgierski dramatopisarz i reżyser, Tasnádi István urodzony w 1970.

Osobą odpowiedzialną za muzykę jest András Monori, węgierski kompozytor urodzony w 1967. Jak można wywnioskować z filmu, zna się na swoim fachu. Gabor Szitanyi jest montażystą tej zacnej produkcji. Świat poznał go między innymi dzięki takim filmom jak In the land of milk and money, Welcome says the angel, The young unknowns czy Fugitive love. Gergely Fonyó to reżyser Domu kamiennych małp. Urodzony w 1966, znany z filmu Papryka, sex i rock'n'roll, Társas játék, Szeret, nem szeret. Ostatnim znaczącym twórcą jest Sándor Csukás odpowiedzialny za zdjęcia. Świat poznał go dzięki między innymi The bar mitzvah boys, Memo czy Magyar passió.

Dom kamiennych małp - fabuła

Głównymi bohaterami filmu są dwaj dziesięcioletni chłopcy, a akcja filmu toczy się w różnych okresach - teraźniejszość i przeszłość (lata 80). Bohaterów filmu łączy fakt, że mieszkają w tej samej kamienicy, która znajduje się w Budapeszcie jednak w innym okresie. Pierwszych chłopiec spędził tam jedynie wakacje u dziadków (1982 rok), a drugi mieszkał tam z mamą (2012 rok). To właśnie przed nimi dom odkrywa swoje niezwykłe tajemnice.

Dom kamiennych małp - obsada

 • Erik Járja – Kornél,
 • Virág Hajdu – Iza,
 • Bendegúz Fazakas – Gyuri,
 • Zétény Varga – Tomi,
 • Gabriella Gubás - Matka Kornéla,

 • Sándor Csányi - Ojciec Kornéla,
 • Kati Lázár - Ciocia Baranyai,
 • Adél Jordán - Ciocia Marcsi,
 • Péter Haumann - Dragomán Tivadar,
 • Máté Haumann - Młodego Dragomán,

 • Róbert Koltai – Dziadek,
 • Piroska Molnár – Babcia.

dsutdo7

Po przeczytaniu krótkiego streszczenia fabuły i zorientowaniu się o twórcach filmu można wywnioskować, że nie jest to byle jaki film. Produkcja z taką obsadą wciągnie niejednego fana dobrych filmów.

Dom kamiennych małp – gdzie obejrzeć?

Film można zobaczyć na kanale FilmBox ArtHouse. Zawsze, gdy film Dom kamiennych małp jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
dsutdo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsutdo7