Trwa ładowanie...

Daleko od szosy - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Serial Daleko od szosy miał swoją premierę 11 grudnia 1976 roku. Emitowany w latach 1976-1977, zdobył niesamowitą popularność wśród widzów. Jego ponadczasowa fabuła sprawia, że jest on wciąż przypominany i chętnie oglądany. Historia losów głównego bohatera, zmagającego się z przeciwnościami losu i chęć osiągnięcia zamierzonego celu ciężką pracą sprawia, że widz nierzadko utożsamia się z nim i zaczyna wierzyć, że dzięki ambicji i dążeniu do postawionych przed sobą celów, można osiągnąć sukces.

Daleko od szosyDaleko od szosyŹródło: YouTube
d3lxdw5
d3lxdw5

Daleko od szosy - co to za serial?

Jest to serial złożony z siedmiu odcinków produkcji polskiej. Akcja dzieje się w latach 60. i na początku lat 70. Głównym tematem, podjętym przez twórców jest migracja głównego bohatera ze wsi do miasta i awans społeczny. Co ciekawe, podstawą do nakręcenia serialu było wypracowanie na lekcję polskiego jednego z uczniów Technikum Samochodowego. Opisywało ono wiele życiowych doświadczeń, które później stały się podstawą do powstającego serialu.

Daleko od szosy - twórcy

Reżyserem serialu jest Zbigniew Chmielewski, twórca wielu innych seriali telewizyjnych. Scenariusz napisali Zbigniew Chmielewski oraz Henryk Czarnecki. Zdjęcia wykonał Mikołaj Sprudin, a za muzykę odpowiedzialny jest Piotr Marczewski. Serial wyprodukowany został w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi.

Daleko od szosy - odcinki

Serial składa się z siedmiu odcinków:

 1. Szpaki,
 2. Prawo jazdy,
 3. Ania,
 4. Oczekiwanie,
 5. Pod prąd,
 6. Egzamin,
 7. We dwoje.
d3lxdw5

Każdy odcinek trwa około 75 minut, z wyjątkiem ostatniego, nieco dłuższego, 85-minutowego.

Daleko od szosy - fabuła

Leszek Górecki to młody chłopak, który mieszka na wsi. Interesują go samochody, ale na wsi nie może rozwinąć swojej pasji. Czuje, to nie jest miejsce ani życie dla niego. Jedyną rozrywką są miejscowe potańcówki, gdzie poznaje Bronkę, prostą dziewczynę, która swoje życie widzi w gospodarstwie, przy boku przyszłego męża. Kiedy podczas wakacji koleżanka Leszka, mieszkająca na stałe w Łodzi przyjeżdża do rodzinnego domu w towarzystwie dwóch koleżanek, Leszek zakochuje się w jednej z nich, studentce biologii Ani Popławskiej. Dziewczyna, z początku spotyka się z nim dla zabawy, ale kiedy poznaje ambitne marzenia Leszka o skończeniu Technikum Samochodowego i podjęciu pracy jako kierowca, postanawia mu pomóc. Mobilizuje go zarówno do podjęcia decyzji o zapisaniu się do szkoły, jak i do nauki. Leszek, zakochany w Ani, widząc, że jej życie toczy się wokół nauki, sztuki i niezrozumiałych dla niego rozrywek, traci chęci, by wpasować się w jej towarzystwo. Mimo tego ona nie ustępuje i wspiera go w walce o lepszą przyszłość. W międzyczasie wybucha między nimi silne uczucie, negowane przez matkę dziewczyny, która najchętniej widziałaby swoją córkę z lepszą partią, niż niewykształcony chłopak ze wsi. Pokonując wszelkie trudności, para stara się za wszelką cenę spełnić swoje marzenia - Ania chce skończyć studia i pracować w laboratorium, a Leszek pracować jako kierowca autobusu.

Daleko od szosy - bohaterowie

Głównym bohaterem serialu jest Leszek Górecki. Oprócz niego postaciami pierwszoplanowymi są Bronka oraz Ania Popławska. Role drugoplanowe grają rodzice Ani i Leszka oraz ich przyjaciele: Zośka, Wieśka, Krzysiek i Zbyszek.

Daleko od szosy - obsada

 • Leszek Górecki - Krzysztof Stroiński,
 • Bronka - Sławomira Łozińska,
 • Ania Popławska - Irena Szewczyk,
 • Zośka - Barbara Burska,
 • Wieśka - Anna Szczepaniak,
 • Krzysiek - Krzysztof Kołbasiuk,
 • Zbyszek - Zbigniew Bielski.
d3lxdw5

Daleko od szosy - nagrody

Krzysztof Stroiński, Sławomira Łozińska oraz Irena Szewczyk odebrali nagrody aktorskie w 1977 roku na olsztyńskim Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej za stworzenie popularnych postaci telewizyjnych. Zbigniew Chmielewski zaś, razem z Henrykiem Czarneckim oraz Mikołajem Spudinem otrzymali nagrody Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji.

Daleko od szosy - gdzie oglądać?

Serial Daleko od szosy zawsze, gdy jest emitowany w telewizji można obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3lxdw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lxdw5