Trwa ładowanie...

Chlor - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Chlor to historia małżeństwa z wieloletnim stażem. Roger i Georgie żyją pośród bogatych znajomych cały czas próbując dogonić ich status materialny. Wykorzystując niestabilność rynku finansowego decydują się na odważną inwestycję, spodziewając się dużych przypływów gotówki. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z założonym planem...

ChlorChlorŹródło: YouTube
d4cmhwm
d4cmhwm

Chlor – co to za film?

Chlor to amerykański komediodramat autorstwa Jay'a Alaimo. Swoją premierę miał 17 marca 2013 roku na festiwalu filmowym Sun Valley w Idaho. Produkcja filmu została rozpoczęta już w roku 2005, ale została zakłócona przez huragan Katrina, który zniszczył plan filmowy. Ciekawostką jest, że nie wiadomo, kiedy dokładnie doszło do wznowienia produkcji, lecz reżyser ujawnił, że cały film został nakręcony w zalednie 17 dni. Film cechuje się satyrycznym wydźwiękiem i opowiada historię małżeństwa, które wszelkim kosztem pragnie zainstnieć wśród bogatego towarzystwa.

Chlor - twórcy

Film został zainspirowany i wyreżyresowany przez Jay'a Alaimo. Jest on również współtwórcą scenariusza. Drugim autorem jest Matt Fiorello. Napisany scenariusz był ofiarą wielokrotnych drobnych cięć, które były konieczne, aby film zmieścił się w założonym niewielkim budżecie. Film został wyprodukowany przez wytwórnię Company Motion Pictures, a bezpośrednimi producentami dzieła byli Matt Parker oraz Joseph Mazzaella. Zdjęcia realizowano na planie filmowym w New Yersey w nieznanym dokładnie terminie. 

Chlor - fabuła

Akcja rozgrywa się w roku 1985 na terenie Nowej Anglii w miasteczku o nazwie Cooper Canyon. Film opowiada historię małżeństwa, którego głównym celem jest dopasowanie się do swoich bogatych sąsiadów. Pragną tak samo wygodnego życia jak wszyscy ich znajomi. Jednak Roger po raz kolejny nie otrzymał awansu. Niesatysfakcjonująca sytuacja finansowa prowadzi do nerwowego napięcia pomiędzy bohaterami.

Pewnego dnia Georgie postanawia, że czas wziąć życie w swoje ręce i namawia męża do ryzykownej inwestycji w eleganckie posiadłośći budowane na terenie ich miasteczka. Widzą w tym szansę, aby nareszcie się wzbogacić. Niestety małżeństwo nie posiada własnych środków, wobec tego Roger decyduje się na pożyczkę w wysokości 100 000 dolarów od swojego przyjaciela i lokalnego dilera narkotykowego - Pata. Sytuacja znacznie się komplikuje, kiedy okazuje się, że bohaterowie podpisali bardzo niekorzystną umowę przez co dali się uwikłać w schemat Ponziego. 

d4cmhwm

Chlor - bohaterowie

Bohaterami filmu jest rodzina Leant, którzy są jedynymi mieszkańcami swojej okolicy nie potrafiącymi zabłysnąć wśród bogatych sąsiadów. Roger - głowa rodziny od lat pracuje na tym samym stanowisku w banku, wciąż jest pomijany przy awansach. Zmuszony jest pracować pod okiem znacznie młodszego od siebie przełożonego. Georgie jest wciąż nie zadowolona z pieniędzy zarabianych przez męża, sama jednak nie pomyśli o znalezieniu zatrudnienia. Jej życie kręci się wokół planowania drogich wakacji i plotek z innmi żonami z klubu wiejskiego.

Córka Cynthia jest nastolatką zmagającą się z problemami typowymi dla swojego wieku takimi jak pierwsza miesiączka. Starszy brat Henry również jest niezadowolonym z życia człowiekiem, który utknął w rodzinnym domu. Pracuje dorywczo na budowie dla nieprzyjemnego brygadzisty, który zmusza go do łamania kodeksu budowlanego.

Chlor - obsada

Pierwotnie do głównych ról w filmie zostali wybrani Ray Liotta i Demi Moore, lecz ich wystąpienie nie doszło do skutku przez huragan Katrina, który nawiedził plan filmowy. Kilka lat później, kiedy wznowiono produkcję głowne role członków rodziny Lean zagrali:

  • Kyra Sedgwick jako Georgie,
  • Vincent D'Onfrio jako Roger,
  • Flora Cross jako Cyntia,
  • Ryan Donowho jako Henry,
d4cmhwm

W pozostałych rolach można zobaczyć: Rhys Coiro (Pat), Tom Sizemore (Ernie), Jordan Beifi (Doug), Elisabeth Rohm (Catherine), Michele Hicks (Elise), Dreama Walker (Suzi), Brian Petsos (Anderson), Matt Ball (Josh), Eddie Guerra (Ted), Tristine Skyler (Trudy), Britt Napier (Binky), Tood Detwiler (Jeff), Michael Janik (Junior), Jackie Moore (Bookstore Owner), Nik Belcevich (Michael), Logan Hinder (Gus)

Chlor – gdzie obejrzeć

Zawsze, gdy film jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4cmhwm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cmhwm