Trwa ładowanie...
seriale
11-08-2020 11:15

Chłopaki do wzięcia Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

Chłopaki do wzięcia to polski serial dokumentalny autorstwa Ireny i Jerzego Morawskich. Jego premiera miała miejsce 7 października 2012 roku na kale Polsat Play. Do tej pory wyemitowano 15 serii serialu, co dało w sumie 192 odcinków trwających po około 20 minut każdy.

Chłopaki do wzięciaChłopaki do wzięciaŹródło: WP Pilot
d1yacn7
d1yacn7

Serial opowiada historie mężczyzn zamieszkujących polskie wsie i małe miasteczka. Złapani w sidła samotności, zgodzili się pokazać przed kamerą w jaki sposób poszukują drugiej połówki. Nie lubią słowa singiel - wolą swojskie "kawaler". Bohaterowie to z reguły prości mężczyźni obarczeni wieloma problemami, choć sami przyznają, że ich największym zmartwieniem jest brak kobiety u boku oraz doskwierająca samotność. Jeżeli pracują, to tylko dorywczo. Wolny czas spędzają na prostych rozrywkach. Lubią spotkania z kolegami pod miejscowym sklepem lub na przystanku autobusowym. Czasami udają się do pobliskiej dyskoteki lub organizują ognisko, w nadziei, że poznają kogoś wyjątkowego. Są mało zamożni i zazwyczaj niezadbani, nie mają zbyt wielu perspektyw, dlatego poszukiwania partnerki życia owiane są dużą dyskrecją i tajemnicą. Jako że większość koleżanek ze wsi dawno już wyjechała, zmuszeni są szukać miłości gdzieś indziej. Często przeglądają ogłoszenia w gazetach, co owocuje w randki telefoniczne. Najbardziej zdesperowani docierają jednak do większych miast, gdzie zgłaszają się do biur matrymonialnych. Nie mają wysokich wymagań, pragną tylko głębokiego uczucia, szukają bowiem partnerek na całe życie. Robią co mogą, by zaimponować dziewczynom, choć uparcie twierdzą, że nie mają do zaoferowania tyle, co mężczyźni mieszkający w dużych miastach.

Program ukazuje nie tylko romantyczne losy bohaterów, ale w dużej mierze skupia się na pokazaniu ich codzienności, niejednokrotnie obnażając złe warunki, w których żyją. Autorzy serialu Chłopaki do wzięcia, wykorzystując wyjątkowo ludzką potrzebę miłości, poruszają ważne problemy społeczne, takie jak bieda, bezrobocie, alkoholizm czy resocjalizacja. Ukazują naturalistyczny obraz polskiej prowincji przepełniony biedą, ciężkimi warunkami i brakiem perspektyw. 

Twórcy serialu - Irena Morawska i Jerzy Morawski - to para polskich reporterów i dziennikarzy, którzy połączeni pasją tworzą wspólne filmy i seriale dokumentalne. Irena (pseud. Agnieszka Neyk) głęboko związana jest z tematyką społeczną. Już od 1990 roku, jako reporterka "Gazety Wyborczej", opisywała przemiany społeczne w Polsce po 1989 roku.

Jerzy Morawski poza pracą reporterską jest przede wszystkim scenarzystą filmowym. W 2000 roku dwukrotnie nagrodzony, w tym Polską Nagrodą Filmową - Orzeł, w kategorii najlepszy scenariusz za film Dług oraz „Srebrną Statuetką Leliwity” Tarnowskich Nagród Filmowych.

d1yacn7

Jako małżeństwo docenieni zostali za wspólne projekty - laureaci Nagrody "Rzeczpospolitej" im. Dariusza Fikusa w kategorii Twórca w Mediach za serial dokumentalny Serce z węgla oraz Nagrody Głównej „Złoty Nurt - Wydarzenie Nurtu” i Dyplomu Honorowego na Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" za film Czekając na sobotę.

Serial Chłopaki do wzięcia był emitowany w telewizji Polsat. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji WP Pilot, aby obejrzeć serial Chłopaki do wzięcia online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1yacn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yacn7