Trwa ładowanie...

Chirurdzy – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Chirurdzy (ang. Grey's Anatomy) to amerykański serial medyczny i dramat obyczajowy emitowany od 2005 roku. Przedstawia życie grupy początkujących lekarzy, pracujących na oddziale chirurgii w mieście Seattle. Jest to propozycja, która zainteresuje wszystkich żądnych wiedzy świata medycznego.

ChirurdzyChirurdzyŹródło: WP Pilot
dy55tay
dy55tay

Chirurdzy - twórcy

Serial został wymyślony i wyreżyserowany przez Shondę Rhimes. Jest to amerykańska reżyserka, scenarzystka i producentka, która swoją karierę rozpoczęła w 1995 r. Znana jest także z reżyserii takich seriali jak Sposób na morderstwo oraz Skandal. Muzykę do serialu skomponował Danny Lux, a zdjęcia stworzył Herbert Davis. Za produkcję odpowiada wytwórnia ABC Signature.

Chirurdzy – odcinki

Serial składa się z 17 sezonów, które łącznie liczą 376 odcinków. Każdy z nich trwa około 43 minuty.

Chirurdzy - fabuła

Serial przedstawia życie i problemy grupy młodych lekarzy w jednym z amerykańskich szpitali klinicznych. Pracują oni na oddziale chirurgii, a ich głównym celem jest poznawanie i rozwiązywanie ciekawych przypadków medycznych, a także jak najczęstsze asystowanie podczas zabiegów i operacji. Pomimo dużej rywalizacji, młodzi lekarze coraz bardziej się z sobą zżywają i tworzą przyjaźnie. Główną bohaterką jest dr Meredith Grey. Oryginalna nazwa serialu - Grey's Anatomy, nawiązuje do nazwiska głównej bohaterki, a to z kolei pochodzi od anglojęzycznego podręcznika anatomii prawidłowej.

Chirurdzy – bohaterowie i obsada

  • Meredith Grey (Ellen Pompeo) - główna bohaterka serialu. Jest córką uznanej doktor, z którą jednak ma skomplikowane relacje. Jej matka cierpi na chorobę Alzheimera. Jej relacje z ojcem, który jest alkoholikiem są jeszcze bardziej skomplikowane.
  • Cristina Yang (Sandra Oh) - wyjątkowo ambitna i pracowita lekarka pochodzenia koreańskiego. Jej charakter można ocenić jako chłodny. Prawdopodobnie jest to spowodowane śmiercią ojca, której naocznym światkiem była Cristina.
  • Isobel Stevens (Katherine Heigl) - miała bardzo trudne dzieciństwo. Wraz z matką w dzieciństwie mieszkała w przyczepie campingowej. Będąc nastolatką urodziła dziecko, które jednak oddała do adopcji.
  • Alex Karev (Justin Chambers) - wychowywał się w wielu rodzinach zastępczych. W młodości trenował zapasy, co było zmotywowane chęcią samoobrony przed ojcem, który znęcał się nad jego matką. Jego matka cierpi na chorobę psychiczną. Przez współpracowników szpitala oraz pacjentów jest postrzegany jako arogancki.
dy55tay

Pozostałe ważne postacie serialu to m.in. Richard Webber, Derk Shepherd, Callie Torres oraz Mark Sloan.

Chirurdzy - nagrody

Serial cieszy się dużą popularnością w USA oraz w wielu innych krajach. Otrzymał on wiele nagród w tym Złoty Glob w 2007 r. w kategorii Najlepszy serial telewizyjny. Innymi nagrodami są Emmy, Nagrody TV Land oraz Grammy.

Chirurdzy - gdzie oglądać?

W USA serial jest od początki emitowany na antenie kanału ABC. W Polsce premierowe odcinki serialu emitowane były w telewizji Polsat. Odcinki powtórkowe można oglądać na kanałach takich jak TVN 7, Super Polsat, Polsat Seriale. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
dy55tay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy55tay