Trwa ładowanie...

Chcesz oglądać na dużym ekranie, a twój telewizor nie jest „smart”? Mamy rozwiązanie!

Jesteś jedną z osób, która zrezygnowała z „kablówki”, dekoderów i tym podobnych? Radziłeś sobie, oglądając ulubione programy na małym ekranie, ale stwierdziłeś, że to jednak nie to samo, co wielka plazma? Nic straconego!

Chcesz oglądać na dużym ekranie, a twój telewizor nie jest „smart”? Mamy rozwiązanie!

Wśród moich znajomych mało już jest osób, które oglądają telewizję „normalnie”, większość nie ma abonamentów w „kablówkach”. Teraz królują platformy streamingowe i serwisy VOD. Wystarczy aplikacja, aby oglądać ulubione programy – na telefonie, tablecie, komputerze, ale i na telewizorze. Tu jest mały haczyk, bo telewizor musi mieć odpowiednie opcje, aby stał się domowym kinem. Twój TV nie jest „smart”, nie chcesz inwestować w nowy sprzęt, a chcesz znów cieszyć się dużym ekranem? Nic straconego. Jest wiele rozwiązań, które sprawią, że możesz oglądać mecze (i nie tylko) na dużym ekranie. Przedstawiam dwa z nich, oferowane przez firmę, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – Xiaomi.

A może sprawić, by TV stał się „smart”?

Masz telewizor z wyjściem HDMI i dostęp do Internetu? To już połowa sukcesu. Potrzebujesz jeszcze akcesoriów, które sprawią, że twój sprzęt będzie miał te same funkcje, co „inteligentne” telewizory ze sklepów ze sprzętem RTV.

Sprytna przystawka

Pierwsze z proponowanych przeze mnie urządzeń to przystawka Smart TV XIAOMI Mi Box S 4K. To mała kostka, którą podłączamy do telewizora za pomocą kabla HDMI. I to tyle – zwykły telewizor zamienia się w Android TV. Dostajesz funkcje, które – jeśli korzystasz z telefonu z Androidem – doskonale znasz. Możesz instalować wybrane aplikacje, korzystać ze sklepu Google Play, zamienić telewizor w konsolę (chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, ze względu na dość małą, jak na potrzeby graczy, pamięć).

Chcesz oglądać mecze? Na swoim „nowym” telewizorze zainstaluj aplikacje WP Pilot, a będziesz mógł śledzić rozgrywki na dużym ekranie – na żywo, zawsze, gdy mecze są transmitowane. Dzięki przystawce dostajesz najwyższą jakość obrazu, nie umknie ci żaden szczegół.

Dostajemy funkcje, które znamy ze smartfona. Dodatkowo możemy przechowywać wybrane pliki (np. zdjęcia, filmy z ważnych uroczystości) i oglądać je na dużym ekranie. Multimedia wgrasz bez problemu, chociażby podpinając pendrive czy inny dysk zewnętrzny (przystawka ma wejście USB).

Mały odtwarzacz

Drugą opcją jest odtwarzacz multimedialny XIAOMI MI TV Stick. To urządzenie wpinamy bezpośrednio do telewizora i – podobnie jak w przystawce – sprawiamy, że staje się on sprzętem z Androidem. Możemy instalować aplikacje, korzystać z telewizora jak ze smartfona czy z tabletu.

Urządzenie jest niewielkie, wyglądem przypomina „gwizdki” do mobilnego Internetu. Xiaomi Stick ma prostsze działanie i nie dostajemy wszystkich funkcji (nie ma tu np. dodatkowych wyjść czy jakości 4K), ale najważniejsza funkcja jest spełniona – zamieniamy telewizor na nowy model, bez wymieniania sprzętu.

Obydwa proponowane przeze mnie sprzęty mają jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie – wbudowany Chromecast. Dzięki temu możemy przenieść ekran telefonu czy innego urządzenia na ekran telewizora. To przydaje się w wielu sytuacjach, np. gdy chcemy zobaczyć coś na szybko, skorzystać z aplikacji, której nie mamy zainstalowanej na urządzeniu itp.

Oczywiście dostajemy też pilot, który łączy się ze sprzętem za pomocą Bluetooth – może wydawać się, że nie ma to znaczenia, ale jeśli w pamięci mamy piloty, które trzeba wcelować w konkretny fragment telewizora, to prawdziwa rewolucja. Wystarczy po prostu wcisnąć. Ułatwieniem są także dedykowane przyciski, dzięki którym błyskawicznie przeniesiesz się do wybranej aplikacji.

Co z różnicami?

Generalnie dostajemy to samo: przerabiamy nasz „zwykły” telewizor na Android TV, możemy oglądać ulubione programy na dużym ekranie. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Przystawka Smart TV XIAOMI Mi Box S 4K ma większą pamięć niż XIAOMI MI TV Stick, pozwala także na oglądanie w rozdzielczości 4K. Musimy także pamiętać, że Stick wpinamy bezpośrednio do telewizora, jeśli jest on przymocowany blisko ściany, nie uda nam się podłączyć urządzenia.

Zerknijmy na specyfikacje

Dla tych, do których przemawiają liczby, mamy krótkie porównanie danych technicznych obydwu sprzętów.

Przystawka Smart TV XIAOMI Mi Box S 4K

  • Pamięć wbudowana: 8 GB eMM
  • Pamięć RAM: 2 GB, DDR3
  • Obsługiwane formaty wideo: RM, MOV, VOB, AVI, MKV, TS, Mp43D
  • Obsługiwane formaty audio: MP3, APE, FLAC
  • Obsługiwane formaty zdjęć: JPG, BMP, GIF, PNG, TIF

Odtwarzacz multimedialny XIAOMI MI TV Stick MDZ-24-AA

  • System operacyjny: Android 9.0 Pie
  • Pamięć wbudowana: 8 GB Pamięć RAM: 1 GB
  • Obsługiwane formaty wideo: H.264, H.265, MPEG1, MPEG2, MPEG4, Real Video 8/9/10, VC-1
  • Obsługiwane formaty audio: AAC, DTS, FLAC, MP3, OGG, WMA
  • Obsługiwane formaty zdjęć: BMP, JPG, PNG, TIFF
Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj