Trwa ładowanie...

Camera Café - online w TV - odcinki, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Serial Camera Café jest polską wersją francuskiego serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Koncepcja opiera się na podglądaniu pracowników firmy i śledzeniu koleżeńskich rozmów oraz wydarzeń w trakcie dnia pracy. Serial zyskał w Polsce dużą popularność i odkrył talent komediowy Tomasza Kota. Chociaż premierę miał w 2004 roku, to nadal jest chętnie odświeżany i oglądany przez fanów.

Camera cafeCamera cafeŹródło: WP Pilot

Camera Café - co to za serial

Camera Café to sitcom, który postał na licencji francuskiego oryginału. Idea produkcji zasadza się na podglądaniu pracowników bliżej nieokreślonej firmy z perspektywy automatu do kawy. Serial wyprodukowano w 2004 roku i doczekał się dwóch sezonów (78 odcinków). Pierwotnie był emitowany w późnych godzinach wieczornych na TVN.

Camera Café - twórcy

Serial Camera Café został wyreżyserowany przez duet: Jerzego Bogajewicza i Wojciecha Adamczyka. Za scenariusz odpowiedzialni byli: Grzegorz Łoszewski, Damian Nowakowski, Jolanta Hartwig-Sosnowska, a za zdjęcia - Włodzimierz Głodek. Odcinki montował Bartłomiej Sawaryn, za kostiumy odpowiadała Dorota Redzisz-Williams, za scenografię - Marian Zawaliński. Producentem wykonawczym był Dariusz Gąsiorowski.

Camera Café - odcinki

Odcinki serialu opowiadają o perypetiach pracowników - romansach, nienawiściach, radościach. Odcinki trwają od kilku do kilkunastu minut i składają się z dynamicznych, krótkich mini fabuł. Serial składa się z dwóch sezonów i łącznie powstało 78 odcinków.

Camera Café - fabuła

Fabuła serialu jest bardzo prosta: kamera umieszczona w automacie do kawy śledzi losy bohaterów, którzy pracują w firmie. Obserwuje ich codziennie rozterki, przyjaźnie, przyjazdy ważnych gości i wszelkie perypetie związane z byciem w pracy. Kadr serialu zawsze jest ten sam: widzimy statyczny obraz z automatu na kawę, a w oddali windę. W tle również jest wejście do toalety i drukarka. Sceneria serialu nigdy się nie zmienia. 

Camera Café - bohaterowie

Głównymi bohaterami są pracownicy firmy, których doświadczenia zawodowe i towarzyskie śledzimy na ekranie. Automat do kawy obserwuje losy pracowników każdego szczebla: od dyrektora personalnego (Zygmunta), do sprzątaczki (Ludmiły). Bohaterowie mierzą się ze spotkaniami z dyrektorem do spraw finansowych, rozmawiają o nowych wytycznych dotyczących obecności w firmie, czy planują randki po pracy.

Camera Café - obsada

W serialu wziął udział Tomasz Kot - dzięki temu jego talent komediowy został pokazany szerszej publiczności. Jego najbliższego kolegę grał Piotr Pręgowski. Inni aktorzy występujących w głównych rolach to:

  • Magdalena Kacprzak,
  • Sebastian Konrad,
  • Leszek Lichota,
  • Piotr Zelt,
  • Joachim Lamża,
  • Agnieszka Wielgosz,
  • Maria Góralczyk,
  • Waldemar Błaszczyk.

Inni aktorzy biorący udział w produkcji to m.in. Jacek Lenartowicz, Iwona Wszołkówna, Adam Biedrzycki, Karolina Muszalak. 

Camera Café - nagrody

Serial zdobył nagrodę specjalną jury na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

Camera Café - gdzie oglądać

Zawsze, gdy jest emitowany w telewizji, serial Camera Café możemy oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.