Trwa ładowanie...

Boso przez świat – oglądaj online w TV – co to za program, prowadzący, gdzie obejrzeć

Boso przez świat to cykl polskiego programu podróżniczego prowadzonego przez Wojciecha Cejrowskiego. Jego premiera miała miejsce 7 stycznia 2007 roku na antenie TVP 2. Program przedstawia różne zakątki świata m.in Kongo, Ekwador, Meksyk, Peru czy Madagaskar. Nazwa cyklu podróżniczego nawiązuje do sposobu (boso) w jaki Wojciech Cejrowski przemieszcza się przez dżungle, pustynie czy prerie. Podróżnik niejednokrotnie dociera do najbardziej dzikich i niepoznanych plemion, poznając ich kulturę i tradycję.

Boso przez światBoso przez światŹródło: WP Pilot
d763aph
d763aph

Reżyserem Boso przez świat był Andrzej Horubała, Maciej Chmiel oraz sam Wojciech Cejrowski, zaś kierownikiem wypraw - podróżnik Sławomir Makaruk (pseud. Makaron). Program emitowany był m.in. na antenach TVP 2, TVP ABC, TV Puls, TVN Style.

Boso przez świat - prowadzący

Prowadzącym program jest polski podróżnik, dziennikarz, fotograf i autor książek - Wojciech Cejrowski. Odwiedził on około 60 krajów. Wojciech Cejrowski jest autorem książek podróżniczych i kilku z dziedziny publicystyki. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród polskich i międzynarodowych. Mieszka w Arizonie (USA).

Boso przez świat - odcinki

Wyprodukowano ponad 100 odcinków programu. Każdy z nich trwa ok. 25 minut. Odcinki nagrywane były w kilkudziesięciu krajach na sześciu kontynentach. Program był nagrywany m.in. w Ekwadorze, Etiopii, Tajlandii, Senegalu, Paragwaju, ale również w Polsce (tytuł odcinka Areszt).

Boso przez świat - nagrody

Program zdobył prestiżowy złoty medal w kategorii Travel&Tourism w 51 międzynarodowym konkursie New York Festivals 2008.

d763aph

Boso przez świat - gdzie oglądać

Program Boso przez świat jest emitowany na antenie TVP Rozrywka i TVP Polonia. Zawsze, gdy program jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d763aph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d763aph