Trwa ładowanie...

Biały kołnierzyk – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Biały kołnierzyk to amerykański serial telewizyjny o tematyce kryminalno-śledczej, który skupia się na losach agenta specjalnego Petera Burke'a oraz mistrza złodziejstwa i fałszerza dzieł sztuki Neala Caffreya, którzy są zmuszeni wspólnie pracować.

Biały kołnierzykBiały kołnierzykŹródło: WP Pilot

Biały kołnierzyk - twórcy i odcinki

Pierwszy sezon serialu został wyemitowany przez USA Network 23 października 2009 roku. Ze względu na aprobatę widzów i pozytywną reakcję krytyków pojawiło się sześć sezonów, czyli 81 odcinków. Serial został wyprodukowany przez Jeffa Eastina. Fabuła serialu Biały kołnierzyk oparta jest na prawdziwej historii słynnego Franka Abagnale'a, który po czterech latach spędzonych w więzieniu doradzał FBI.

Biały kołnierzyk - fabuła

Cztery miesiące przed zwolnieniem oszust, fałszerz i zdolny złodziej Neal Caffrey ucieka z więzienia o zaostrzonym rygorze, tylko po to, aby natychmiast zostać schwytanym przez agenta FBI Petera Burke'a. Ponieważ z powodu udziału w kradzieżach dzieł sztuki musiałby przez dłuższy czas przebywać w więzieniu, opuszcza go jego dziewczyna Kate. Po ucieczce z wiezięnia kieruje się on do ich wspólnego mieszkania i nie zastaje tam Kate. Peter znajduje go właśnie tam i zabiera z powrotem do więzienia. W rezultacie Neal zwraca się do Petera i oferuje pomoc FBI w rozwiązaniu zagadki kradzieży pod warunkiem, że będzie mógł w miarę swobodnie poruszać się po Nowym Jorku. Burke zgadza się, mimo że nie ufają sobie do końca. Peter Burke wziął na siebie zadanie przekonanie Neala Caffreya, że równie dobrze może żyć uczciwie. Z początku nieufny Peter zaczyna powoli doceniać intuicję kryminalisty. Wkrótce okaże się, że Neal znalazł się w centrum niebezpiecznej rozgrywki, ponieważ wciąż jest wiele osób, które chcą go widzieć z powrotem za kratkami lub martwego.

Biały kołnierzyk – bohaterowie i obsada

  • Neal Caffrey (Matt Bomer) - czarujący, inteligentny i sprytny złodziej, zmuszony pomagać FBI w ich dochodzeniach,
  • Agent Peter Burke (Tim DeKay) - porządny agent FBI, opiekun Caffreya i jedyna osoba, która potrafiła go złapać,
  • Mozzie (Willie Garson) - przyjaciel Neal'a, jest on swoistym źródłem informacji o wszystkim i wszystkich (przeszłość kryminalna podobna do przeszłości Caffreya),
  • Elizabeth Burke (Tiffani Thiessen) - żona agenta Burke’a, jest kobietą inteligentną i twardo stąpającą po ziemi, która rozwija swoją karierę zawodową,
  • Diana (Marsha Thomanson) - agentka pracująca z Burkiem,
  • June (Diahann Carroll) - bogata wdowa wynajmująca głównemu bohaterowi mieszkanie.

Biały kołnierzyk – nagrody

  • 2015 – wygrana Kryształowa statuetka w kategorii Ulubiony aktor w telewizji kablowej dla Matt Bomera,
  • 2014 – People Choice Award, nominacja - Ulubiony serial dramatyczny w telewizji kablowej,
  • 2011 – People Choice Award, nominacja – Ulubiona telewizyjna obsesja.

Biały kołnierzyk - gdzie oglądać?

Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.