Będzie cud czy formalność? Oglądaj na żywo Bayern Monachium - Manchester City

Ten mecz spokojnie moglibyśmy zobaczyć w finale Ligi Mistrzów i nikt by z tego powodu nie narzekał. Hit jednak trafił nam się na wcześniejszym etapie. Za chwilę jeden z gigantów będzie za burtą i obecnie blisko odpadnięcia jest Bayern Monachium. Czy Manchester City dopełni dzieła zniszczenia? Oglądaj na żywo, online w TVP w Pilot WP.

Będzie cud czy formalność? Oglądaj na żywo Bayern Monachium - Manchester CityŹródło: GETTY, fot: Alex Livesey - Danehouse
d29v5ml
d29v5ml

Zanim się obejrzymy, już będzie finał Ligi Mistrzów. Rywalizacja w europejskich pucharach nabiera tempa i za chwilę poznamy półfinalistów. Zgodnie z oczekiwaniami w ćwierćfinałach dużo się dzieje, a kibiców na pewno nie rozczarowała rywalizacja Bayernu Monachium z Manchesterem City. Rewanż zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Poszło im bardzo gładko

Jak co sezon Bayern Monachium i Manchester City mają chrapkę na wygranie Ligi Mistrzów. Za chwilę jeden z gigantów będzie musiał obejść się smakiem, bo te słynne kluby trafiły na siebie w ćwierćfinale. Gdyby historia inaczej się potoczyła i te drużyny doszłyby do finału, to nikt by nie był zaskoczony tym faktem.

Losowanie jednak nie było łaskawe dla bogaczy. Pierwszy mecz pokazał, kto jest aktualnie znacznie silniejszym zespołem. Bayern może nie odstawał znacznie na tle "The Citizens", ale to przedstawiciel Premier League był bardziej konkretny pod bramką i zaaplikował rywalowi aż trzy gole.

Po pierwszej połowie było 1:0 dla ekipy z Manchesteru po golu Rodriego. Na kolejne bramki kibice trochę musieli poczekać, bo dopiero w ostatnich dwudziestu minutach wynik podwyższył Bernardo Silva, a ustalił go Erling Haaland. Zwycięstwo 3:0 sprawia, że Bayern jest już o krok od odpadnięcia z LM.

Dobra mina do złej gry

Źródło: WP, fot: PilotWP

Na władze Bayernu spadła duża krytyka. Działacze niedawno zwolnili Juliana Nagelsmanna, a na jego miejsce zatrudnili Thomasa Tuchela. Dziś wszystko wskazuje na to, że to był błąd. Nowy szkoleniowiec po porażce z Manchesterem City próbował robić dobrą minę do złej gry.

d29v5ml

- Rezultat tego meczu mnie nie obchodzi. Dziś zakochałem się w moim zespole. To była wielka przyjemność prowadzić ich w dzisiejszym spotkaniu. Choć brzmi to głupio, to tak jest. To była naprawdę dobra zabawa - mówi szkoleniowiec Bayernu po porażce z City.

Pep Guardiola pewnie uśmiechnął się pod nosem, gdy przeczytał wypowiedź Tuchela. Fakty są takie, że Bayern będzie musiał dokonać cudu, aby wyeliminować angielskiego giganta. Obecnie w znacznie lepszej formie są gwiazdy z Manchesteru, co zobaczyliśmy także w miniony weekend w lidze.

Angielska maszyna wciąż rozpędzona

Manchester City w lidze gładko pokonał Leicester City 3:1. Już po pierwszej połowie było 3:0 dla "The Citizens" (skończyło się 3:!), dwa gole strzelił Erling Haaland i trener Guardiola w przerwie ściągnął z boiska kilka swoich gwiazd, aby wypoczęły przed drugim ćwierćfinałem w Lidze Mistrzów.

Bayern z kolei znowu rozczarował. Bawarczycy mocno namęczyli się w Bundeslidze z TSG 1899 Hoffenheim. Do przerwy było 1:0 dla klubu z Monachium, a ostatecznie skończyło się wynikiem 1:1. Ten sezon coraz gorzej układa się dla aktualnego mistrza Niemiec.

d29v5ml

Kiedy i gdzie oglądać Bayern Monachium - Manchester City? Spotkanie odbędzie się w środę 19 kwietnia o godzinie 21:00. Transmisja na żywo w Pilot WP na kanale TVP 1. Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na Pilot WP, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.