Trwa ładowanie...

Baranek Shaun - online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Baranek Shaun to wyprodukowany w latach 2007-2016 brytyjsko-niemiecki serial animowany, którego tematem jest życie na farmie i perypetie nieustannie popadającego w kłopoty tytułowego baranka. Ta urocza animacja poklatkowa wykonana w technice plastelinowej zdobyła uznanie widzów na całym świecie.

Baranek ShaunBaranek ShaunŹródło: WP Pilot
de41vlk
de41vlk

Baranek Shaun - twórcy

Postać baranka została stworzona przez Nicka Parka na rzecz filmu animowanego Wallace i Gromit: Golenie owiec. Wówczas baranek Shaun grał drugoplanową rolę. W serialu jest postacią główną. Za reżyserię serialu odpowiadają Richard Starzak i Christofer Sadler. Postać Baranka cieszyła się na tyle dużą popularnością, że wytwórnia postanowiła stworzyć na kanwie serialu film pełnometrażowy pt. Baranek Shaun. Film (2015). W 2019 roku powstał kolejny film Baranek Shaun i Farmagedon.

Baranek Shaun - odcinki

Wytwórnia Aardman Animations we współpracy ze studiem HiT Entertainment w latach 2007-2016 zrealizowała pięć serii serialu obejmujących łącznie 150 odcinków. Każdy odcinek trwa siedem minut. Tematem odcinków są przygody niesfornego baranka i jego przyjaciół.

Baranek Shaun - bohaterowie

Głównym bohaterem jest oczywiście baranek Shaun, jednak na rodzimej farmie możemy spotkać również inne postacie. Tak więc mamy farmera, który jest zupełnie nieświadomy dziwacznych przygód swoich owiec, oraz jego psa Bitzera, który utrzymuje go w tej nieświadomości za każdym razem, starając się powstrzymać katastrofę. Mamy też stado niezwykłych owiec, spośród których na szczególną uwagę zasługuje mały Timmy - najmłodsza owieczka, towarzysz psot baranka Shauna oraz wszystkożerna ogromna owca Shirley. Prócz tego pojawia się sporadycznie: koza, kot czy suczka z sąsiedztwa. Perypetie tej menażerii są przedmiotem kolejnych odcinków. Te z kolei często bywają oparte na podobnych schematach - Baranek Shaun wpada na genialny pomysł, który okazuje się być trochę chybiony. Sytuację próbuje ratować pies, ale mu nie wychodzi. Na końcu jednak baranek swoim sprytem i fartem odmienia nieprzyjazne koleje losu i znów wszystko jest w porządku. 

Baranek Shaun - obsada

Serialowym bohaterom głosu użyczyli:

  • Justin Fletcher - baranek Shaun oraz mały Timmy,
  • John Sparkes - farmer oraz pies Bitzer,
  • Kate Harbour - mama timmy'ego oraz koza,
  • Rich Webber - owca Shirley,
  • Jo Allen - matka Timmy'ego.
de41vlk

Dialogi są pełne wszelkiego rodzaju szczeknięć, beczenia, westchnień, okrzyków, pomruków i innych onomatopei, więc nie pojawiają się konkretne słowa.

Baranek Shaun - nagrody

Serial dostał dwie nagrody Emmy.

Baranek Shaun - gdzie oglądać

Serial Baranek Shaun zawsze, gdy jest emitowany w telewizji, można obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
de41vlk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de41vlk