Trwa ładowanie...

Anna Karenina - serial online w TV - odcinki, fabuła, gdzie oglądać

Anna Karenina (ros. Анна Каренина) to rosyjski serial kostiumowy wyreżyserowany w 2017 roku przez Karena Szachnazarowa, który powstał na podstawie kultowego dzieła literackiego pod tym samym tytułem. Akcja serialu rozgrywa się na początku minionego stulecia. W produkcji wystąpili uznani rosyjscy aktorzy.

Anna KareninaAnna KareninaŹródło: WP Pilot
d20he3l
d20he3l

Anna Karenina - twórcy

Za reżyserię serialu odpowiada Karen Szachnazarow. Radziecki i rosyjski twórca należy do czołówki wschodnich filmowców, jest ceniony w środowisku międzynarodowym. Szachnazarow jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, został uhonorowany wyróżnieniami takimi jak: Państwowa Nagroda Federacji Rosyjskiej czy Państwowa Nagroda RFSRR im. Braci Wasiljewych. Za serialową muzykę odpowiedzialny jest Yuriy Poteenko, a za scenariusz Karen Szachnazarow oraz Aleksey Buzin.

Anna Karenina - odcinki

Serial podzielony jest na osiem 40-minutowych odcinków.

Anna Karenina - fabuła

Serial kostiumowy stanowi nowatorską adaptację kultowego dzieła literackiego. Reżyser zastosował ujęcie retrospektywne, przez co akcja skupia się głównie na postaci dorosłego Siergieja Karenina, który jest synem Anny i Aleksieja. Akcja rozpoczyna się w 1904 roku podczas wojny rosyjsko-japońskiej. Po ewakuacji linii frontu, szpital polowy zajmuje opuszczoną chińską wioskę. Jednym z pacjentów jest hrabia Aleksiej Kriłłowicz Wroński. Dowódca Karenin nawiązuje kontakt z rannym żołnierzem i pyta o przyczynę rozpadu jego związku, zastanawia go szczególne przyczyna dla której jego matka (Anna) wdała się w romans.

Równolegle do wydarzeń wojennych, akcja przenosi się do Moskwy, w czasach gdy tytułowa Anna nawiązuje romans z hrabią. Młoda Anna namawia swoją bratową Dolly do pozostania przy niewiernym mężu. Do miasta przybywa Konstantin Dmitriewicz Lewin, który ma zamiar oświadczyć się siostrze Dolly, Kitty. Młoda kobieta nie jest zainteresowana propozycją kawalera, gdyż liczy na oświadczyny Aleksieja Kiryłowicza Wrońskiego. Jednakże hrabia zakochuje się ze wzajemnością w Annie.

d20he3l

Anna Karenina - bohaterowie

Bohaterowie serialu zostali odwzorowani na podstawie książkowych postaci. W produkcji możemy zobaczyć ludzi mieszkających w Rosji początku XX wieku, którzy wywodzą się z uprzywilejowanych grup społecznych. Problematyka serialu skupia się wokół wątku miłosnego rozgrywającego się pomiędzy Anną Kareniną i hrabią.

Anna Karenina - obsada

W tytułową rolę wciela się Elizawieta Bojarskaja, młoda rosyjska aktorka posiadająca korzenie polskie, estońskie i niemieckie. Partnerują jej: Witalij Kiszczenko w roli Aleksieja Karenina oraz Tatjana Lutajewa (hrabina Wrońska). Na ekranie możemy zobaczyć również:

  • Kiriłła Grebienszczikowa (Siergiej Karenin/ Sierioża),
  • Wiktorię Isakową (Dolly Obłońska),
  • Iwana Kolesnikowa (Stiepan Arkadiewicz Obłoński/ Stiwa),
  • Anastasiyę Makeevą (Betsi),
  • Maxa Matwjejewa (Aleksiej Kriłłowicz Wroński),
  • Makara Michałkina (młody Sieroża).

Anna Karenina - gdzie oglądać?

Rosyjski serial kostiumowy emitowany jest na antenie Epic Drama oraz Epic Drama HD w każdą niedzielę o 21.50. Zawsze, gdy wyświetlany jest w telewizji, serial Anna Karenina zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d20he3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20he3l