Trwa ładowanie...

Anioł Pański - transmisja online - gdzie obejrzeć

Anioł Pański (program telewizyjny) - to program, w trakcie którego odmawiana jest katolicka modlitwa maryjna, która dotyczy rozważania tajemnicy zwiastowania Maryi i wcielenia Pana Jezusa. Anioł Pański odmawia się przez cały rok z wyjątkiem okresu wielkanocnego. Program emitowany jest o godzinie 12:00 w telewizji TRWAM.

Anioł Pański - transmisja online - gdzie obejrzećŹródło: WP Pilot
d12g9yq
d12g9yq

Modlitwa odbywa się w duchowej łączności z papieżem, który zwyczajowo jej przewodniczy w Watykanie, gdzie oprócz niej ma miejsce krótka katecheza oraz specjalnie błogosławieństwo.

Emisja programu

Anioł Pański jest transmitowany każdego o godzinie 12:00 ze studia telewizji TRWAM. Przewodniczą mu kapłani. Ponadto prawie codziennie z wyjątkiem poniedziałków oraz pierwszych czwartków, bezpośrednio po modlitwie odbywają się Informacje dnia i program "Rozmowy niedokończone".

Historia programu

Program "Anioł Pański" jest obecny na antenie stacji od samego początku jej istnienia. Sama modlitwa zaś powstała mniej więcej w okolicach od XI do XIV wieku. Jej treść jest następująca:

d12g9yq

Kapłan: Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi

Wierni: I poczęła z Ducha świętego. Zdrowaś Mario...

K: Oto ja Służebnica Pańska

W: Niech mi się stanie według słowa Twego. Zdrowaś Mario...

K: A Słowo Ciałem się stało

W: I zamieszkało między nami. Zdrowaś Mario...

K: Módl się za nami święta Boża Rodzicielko,

W: abyśmy się stali godnymi obietnicy Chrystusowych. Módlmy się: Łaską Twoją prosimy Cię, Panie, racz wlać w serca nasze, abyśmy którzy za zwiastowaniem anielskim Wcielenie Chrystusa, Syna Twego poznali, przez Mękę Jego i Krzyż do chwały zmartwychwstania byli doprowadzeni. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

d12g9yq

Struktura odcinka

Program "Anioł Pański" zawsze odbywa się zgodnie z określoną strukturą. Najpierw ma miejsce przywitanie wiernych, następnie kapłan prowadzi znaną wszystkim formułę modlitwy. Całość zamyka się w około trzech minutach.

Druga emisja programu ma miejsce również na kanale TRWAM od godziny 18:00 do godziny 18:05. Po programie emitowanym w południe odbywają się tzw. Informacje dnia, natomiast po południu ma miejsce program "Rozmowy niedokończone", w którym codziennie obecny jest inny gość. Program "Anioł Pański" cieszy się stałym wskaźnikiem oglądalności na bardzo wysokim poziomie. Dla wielu osób jest to obowiązkowy punkt dnia i podobnie jak wiele lat temu, punktualnie w południe odrywają się oni od wszelkich prac, które wykonują, aby w łączności z Ojcem Świętym i całym Kościołem modlić się i wspominać tajemnice Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.

d12g9yq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12g9yq