Trwa ładowanie...

‘Allo ‘Allo! - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

W pewnej małej kawiarni w jednym z francuskich miasteczek panuje błogi spokój. Jednak do czasu, kiedy to ruch oporu zaczyna ukrywać w niej dwóch angielskich pilotów. Serial 'Allo 'Allo! z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom brytyjskiego humoru, który przyniesie sporą dawkę śmiechu.

'Allo 'Allo! 'Allo 'Allo! Źródło: WP Pilot

'Allo 'Allo! – co to za serial

'Allo 'Allo! to brytyjski serial komediowy (sitcom), który powstał na zlecenie BBC One. Emitowany był w tej stacji od 7 września 1984 roku do 14 grudnia 1992 roku. Odcinek pilotowy serialu wyemitowano 30 grudnia 1982 roku, a widzowie musieli czekać blisko dwa lata na kolejne odcinki.

'Allo 'Allo! – twórcy

Autorami scenariusza i twórcami serialu jest duet David Croft i Jeremy Lloyd. Oprócz omawianego serialu znani są z produkcji takich, jak: Pan wzywał, milordzie?, Armia tatuśka oraz Are You being served?.

'Allo 'Allo! – odcinki

Serial liczy sobie 85 odcinków o sumarycznej długości około 41 godzin, co daje około 29 minut na odcinek. W 1994 roku zrealizowano odcinek pod tytułem The Best of 'Allo 'Allo!. Był on podsumowaniem serialu i prezentacją najciekawszych scen. W kwietniu 2007 roku na antenie BBC wyemitowano odcinek pod tytułem Powrót 'Allo 'Allo!. Zawierał on stare sceny, jak i nowe kręcone z żyjącymi jeszcze aktorami z serialu.

'Allo 'Allo! – fabuła

Akcja serialu dzieje się wokół kawiarni Cafe Rene, która mieści się w niewielkim miasteczku Nouvion. Wydarzenia rozgrywają się w trakcie II wojny światowej, w okupowanej Francji. Wymieniona wyżej kawiarnia jest głównym miejscem spotkań okolicznej ludności. Przychodzą do niej również Niemcy oraz członkowie francuskiego ruchu oporu. Jej właścicielem jest Rene Artois, który chce wieść spokojne życie. Jednak musi on wykonywać zadania powierzone mu zarówno przez Francuzów, jak i Niemców - w przeciwnym wypadku groziłaby mu śmierć z którejś ze stron.

Przez długi czas w kawiarni ukrywa się dwóch brytyjskich lotników, których Rene wraz z francuskim ruchem oporu próbuje bezskutecznie wysłać z powrotem do Anglii. W kawiarni ukrywane są również dzieła sztuki, które po wojnie mają dać Niemcom dostatnie życie. Najważniejszym z nich jest obraz van Klompa, „Upadła Madonna z wielką piersią”. Dzieło to interesuje również gestapo, które przesyła Ottona Flicka.

Postacie zostały przez twórców potraktowane dość stereotypowo, przypisując im cechy narodowości, którą reprezentują. Rene przedstawiony jest jako doskonały kochanek, który rozkochuje w sobie kelnerki, a swoje wybryki ukrywa przed zazdrosną żoną (Edith). Główna postać musi jednocześnie odrzucać zaloty Niemca - porucznika Grubera, który jest homoseksualistą.

'Allo 'Allo! - powiedzonka

Opisując serial, nie sposób pominąć charakterystycznych kwestii, wypowiadanych przez bohaterów. To m.in. “Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać” Michelle Dubois, czyli liderki francuskiego ruchu oporu, “To ja, LeClerc” Rogera LeClerca, “Och, moje słabe serce” wypowiadane przez Monsieur Alfonsa, czy charakterystyczne kwestie oficera Crabtree, jak “Dziń dybry”.

'Allo 'Allo! – obsada

  • Gorden Kaye jako Rene Artois jako właściciel kawiarni,
  • Carmen Silvera jako Edith Artois jako żona właściciela kawiarni,
  • Rose Hill jako Madame Fanny La Fan/Leclerc jako teściowa właściciela kawiarni,
  • Kirsten Cook jako Michelle Dubois jako liderka francuskiego ruchu oporu,
  • Richard Marner jako Pułkownik Kurt von Strohm jako komendant miasteczka,
  • Guy Siner jako Porucznik Hubert Gruber,
  • Richard Gibson jako Herr Otto Flick,
  • David Janson jako Herr Otto Flick,
  • John Louis Mansi jako von Smallhausen.

'Allo 'Allo! – gdzie oglądać

Serial 'Allo 'Allo! zawsze, gdy jest emitowany w telewizji można obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.