Trwa ładowanie...

Alive, dramat w Andach - oglądaj online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Filmy oparte na prawdziwych wydarzeń od zawsze budziły skrajne emocje. Świadomość, że to co widzimy na ekranie, wydarzyło się naprawdę nie tylko sprawia, że film niejako wciąga nas bardziej, ale też niejednokrotnie zmusza do refleksji na temat przyczyn, przebiegu i skutków oglądanej historii. Jednym z filmów opartych na faktach jest film "Alive, dramat w Andach".

Alive, dramat w AndachAlive, dramat w AndachŹródło: YouTube.com
d4bslwf
d4bslwf

Alive, dramat w Andach - co to za film?

Historia przedstawiona w filmie wydarzyła się naprawdę. Do katastrofy lotniczej doszło 13 października 1973 roku. Samolot Urugwajskich Sił Powietrznych z drużyną rugbystów na pokładzie oraz członkami ich rodzin, rozbił się w Andach. Przez 72 dni rozbitkowie, którzy przeżyli, zmuszeni byli do przetrwania w skrajnych warunkach - bez pożywienia i w arktycznych warunkach pogodowych

Alive, dramat w Andach - twórcy

Reżyserem produkcji jest Frank Marshall znany m.in z takich przebojów jak kontynuacja Powrotu do przyszłości czy przygód Indiany Jonesa. Scenariusz stworzył John Patrick Shanley na podstawie książki Piersa Paula Reada. Muzykę skomponował James Newton Howard, zdjęcia wykonał Peter James, a montaż - William Goldenberg, Michael Kahn Produkcja należała do Kathleen Kennedy, Roberta Wattsa, Bruce’a Cohena. Wytwórnia, która zajęła się produkcją to The Kennedy/Marshall Company.

Alive, dramat w Andach - fabuła

Urugwajska drużyna rugby razem ze swoimi rodzinami, wsiada do samolotu Urugwajskich Sił Powietrznych, by udać się na mecz rozgrywany w Chile. Warunki pogodowe doprowadzają do rozbicia się maszyny o jeden ze szczytów And. W wyniku odniesionych ran część załogi umiera na miejscu, inni po kilku dniach. Ci którzy przeżyli rozpoczynają dramatyczną walkę o przetrwanie. Pozbawieni ciepłych ubrań, leków i pożywienia, zostaną poddani próbie charakteru i człowieczeństwa. Nie przyjdzie im to z łatwością, zwłaszcza po tym, jak za pośrednictwem radia dowiedzą się, że akcja ratunkowa została wstrzymana. Żeby przetrwać, będą musieli wyrzec się wyznawanych dotąd wartości moralnych.

Alive, dramat w Andach - bohaterowie

Jednym z głównych bohaterów jest Antonio - kapitan drużyny rugby. To właśnie on, po rozbiciu się statku, przejmuje dowodzenie nad pozostałymi pasażerami, próbując zorganizować prowizoryczny obóz, dopóki nie nadejdzie oczekiwana pomoc. W wyniku lawiny ponosi śmierć, a jego zastępcami zostają Roberto i Nando. Decydują się oni na heroiczną wyprawę do chilijskich dolin, by sprowadzić ratunek. Ostatecznie udaje im się dotrzeć do chilijskiej wioski, w której proszą o pomoc napotkanego chłopa - Sergio Catalanę. Dzięki jego szybkiej reakcji udaje się uratować pozostałych przy życiu rozbitków. Mimo podjęcia decyzji o kanibalizmie, ocaleli rozbitkowie zostali uznani za bohaterów. Podczas produkcji filmu ocalały Nando Parrado był jednym z głównych konsultantów dzieła.

Alive, dramat w Andach - obsada

 • Ethan Hawke – Nando Parrado,
 • Vincent Spano – Antonio Balbi,
 • Josh Hamilton – Roberto Canessa,
 • Bruce Ramsay – Carlitos Paez,
 • John Newton – Antonio Vizintin,
 • David Kriegel –Gustavo Zerbino,
 • Kevin Breznahan – Roy Harley,
 • Sam Behrens – Javier Methol,
 • Illeana Douglas – Lilliana Methol,
 • Jack Noseworthy – Bobby François,
 • Christian Meoli – Federico Aranda,
 • Jake Carpenter – Alberto Artuna,
 • Michael DeLorenzo – Rafael Cano,

i inni.

d4bslwf

Alive, dramat w Andach - nagrody

Film został nominowany do MTV Movie Awards w 1993 r oraz Emmy 1993, a autor zdjęć otrzymał nagrodę Australian Cinematographers Society.

Alive, dramat w Andach – gdzie obejrzeć?

Zawsze, gdy film Alive, dramat w Andach jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4bslwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bslwf