Trwa ładowanie...

9-1-1 – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

9-1-1 to amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez stację FOX. Jest on tak zwanym dramatem proceduralnym, którego formuła opiera się na przedstawieniu i rozwiązaniu sprawy na poziomie jednego odcinka. W Stanach Zjednoczonych emitowany jest od 2018 roku. Opowiada historię strażaków, policjantów oraz ratowników medycznych, zajmujących się na co dzień ratowaniem ludzkiego życia i zmagających się w międzyczasie z własnymi problemami.

9-1-19-1-1Źródło: WP Pilot

Serial 9-1-1 - twórcy

Twórcami serialu są uznani amerykańscy scenarzyści i producenci - Ryan Murphy (znany m.in. z Glee oraz American Crime Story), Tim Minear (Angel, Z Archiwum X) oraz Brad Falchuk (Glee), odpowiadający za scenariusz do każdego wyemitowanego odcinka. Za reżyserię 9-1-1 odpowiada kilkudziesięciu twórców, w tym Bradley Buecker, reżyser największej liczby epizodów oraz Jennifer Lynch, córka słynnego reżysera Davida Lyncha znanego z Miasteczka Twin Peaks.

Serial 9-1-1 - odcinki

Serial zadebiutował w amerykańskiej telewizji w styczniu 2018 roku. Od tego czasu wyprodukowanych zostało 60 epizodów podzielonych na cztery sezony - pierwszy liczył 10 odcinków, drugi i trzeci - 18, zaś czwarty - 14. Piąty sezon zapowiedziany został na 2021 rok. 

Serial 9-1-1 - fabuła

Fabuła skupia się na losach pracowników służb ratowniczych - strażakach, policjantach, lekarzach oraz osobach odpowiadających na wezwania świadków i ofiar. Historie poruszane w 9-1-1 oparte są na prawdziwych doświadczeniach ludzi, którzy jako pierwsi muszą dotrzeć na miejsce zdarzenia, mierząc się często z mrożącymi krew w żyłach sytuacjami. Serial tworzony jest w formule dramatu proceduralnego, w związku z czym odcinki często stanowią odrębną całość przy jednoczesnym rozwoju głównych postaci. 9-1-1 skupia się nie tylko na pracy bohaterów, ale również na ich życiu prywatnym.

Serial 9-1-1 - bohaterowie

W skład głównych bohaterów serialu wchodzą: nieugięta i myśląca nieszablonowo Athena Grant, sierżant w policji Los Angeles, cichy i wycofany kapitan jednej z jednostek straży pożarnej, pewny siebie początkujący strażak Evan Buck Buckley, troskliwa sanitariuszka Henrietta Hen Wilson, oddany strażak Howard Howie Han oraz związany w przeszłości z Atheną Michael Grant. 

Serial 9-1-1 - obsada

W główne postaci produkcji wcielili się znani aktorzy telewizyjni:

  • Angela Bassett (American Horror Story),
  • Peter Krause (Sześć stóp pod ziemią),
  • Kenneth Choi (American Crime Story),
  • Rockmond Dunbar, znany przede wszystkim z występu w serialu Skazany na śmierć.

Serial 9-1-1 - nagrody

Angela Bassett za rolę w 9-1-1 otrzymała dwie statuetki przyznawane przez NAACP oraz Critics Choice Association. Serial był ponadto nominowany przez czytelników magazynu Seventeen oraz Teen People w kategoriach przełomowego serialu, przełomowej roli telewizyjnej Olivera Starka oraz ulubionego aktora w serialu dramatycznym - również dla Olivera Starka.

Serial 9-1-1 - gdzie obejrzeć?

Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.