Trwa ładowanie...

39 i pół tygodnia - online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie oglądać

39 i pół tygodnia to serial komediowy, który jest kontynuacją emitowanego w latach 2008-2009 serialu 39 i pół. Główny bohater, grany przez Tomasza Karolaka, powraca po 10 latach, aby zmierzyć z nowym wyzwaniem - śmiertelną chorobą. To ona zawładnie jego życiem, a 39 i pół tygodnia to czas, jaki mu zostaje, aby przedefiniować swoje dotychczasowe życie.

39 i pół tygodnia39 i pół tygodniaŹródło: WP Pilot
d339aog
d339aog

39 i pół tygodnia - fabuła i bohaterowie

Darek Jankowski (Tomasz Karolak) to wieczny chłopiec, który nie potrafi żyć bez muzyki rockowej, żużla i swojego starego samochodu, pieszczotliwie nazywanego Kazikiem. Brak jasno sprecyzowanych planów na przyszłość i zawiłe relacje z kobietami wpędzają Darka w coraz to nowe kłopoty. Spoiwem przygód Jankowskiego są relacje z Anną (Daria Widawska). Ślub, dzieci, rozwód, powrót do siebie, następnie znowu rozstanie... W międzyczasie w ich życiu pojawiają się inni partnerzy, ale są tylko marnym substytutem, bo Darek i Anna są dla siebie stworzeni, choć jest to bardzo trudna miłość. Do tego wszystkiego dochodzą kłopoty zdrowotne, które dla Jankowskiego kończą się druzgocącą diagnozą - nowotwór mózgu. Mężczyzna nie informuje o tym swojej najbliższej rodziny: byłej żony Anny, syna Patryka (Alan Andersz) i córki Zosi (Maja Seklecka). Postanawia, jak to sam określił, umrzeć na swoich warunkach. Nie chce, aby bliscy cierpieli po jego śmierci, a w czasie, jaki mu pozostał, chce zadbać o ich przyszłość. Zdesperowany Jankowski uważa, że Piotr (Łukasz Konopka) jest gwarantem stabilizacji życia Anny i Zosi, więc pomaga mu w zdobyciu miłości byłej żony. Działania głównego bohatera wywołują skutki odwrotne do zamierzonych i uruchamiają lawinę zdarzeń, które sprawiają, że fabuła jest niezwykle dynamiczna. Nie bez znaczenia na przebieg serialu są relacje z nowo poznanymi kobietami. Mamy tajemniczą Karolę (Sandra Drzymalska), lekarkę Ewę (Monika Krzywkowska), a jakby tego mało, główny bohater dowiaduje się, że ma córkę, która została gwiazdą popu (w tej roli Marina Łuczenko).

39 i pół tygodnia - zgrabne połączenie komedii z dramatem

39 i pół tygodnia to podróż starzejącego się rockmana przez świat wypełniony zawiłymi relacjami z ludźmi. Z jednej strony, mamy coraz to nowe kobiety, które znikają z życia Darka równie szybko, co się w nim pojawiają. Z drugiej strony, główny bohater stara się wyciągnąć wnioski z błędów młodości. W ten sposób Jankowski chce przekazać odpowiednie wartości synowi, który zdaje się nie podążać tą samą drogą, co ojciec, ale też jest daleki od stabilizacji własnego życia. To próba naprawy błędów, która prowadzi do jeszcze poważniejszych potknięć. Refleksje nad życiem wplatane w liczne wątki komediowe to sposób na oswojenie widza z tematem ulotności życia ludzkiego w przystępny sposób. To właśnie przyświecało dwójce reżyserów serialu: Aleksandrowi Pietrzakowi i Maciejowi Migasowi. Wszystko to jest okraszone muzyką rockową. Wiele z utworów znajdujących się na ścieżce dźwiękowej serialu wykonuje sam Tomasz Karolak.

39 i pół tygodnia - gdzie oglądać

Liczący 10 odcinków serial wyprodukowała stacja TVN. Serial 39 i pół tygodnia online możemy oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot. Jest to rozrywka, którą z powodzeniem można polecić młodzieży od 15 roku życia, jak i dorosłym. Tomasz Karolak dla wielu fanów serialu nie jest doskonałym odtwórcą roli Darka Jankowskiego. On jest Darkiem Jankowskim. Czy może być większy komplement dla aktora?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d339aog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d339aog