Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Legia Warszawa przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

Sporo zadziało się w warszawskiej Legii po sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023. Niewątpliwie kierownictwo klubu mogło wyciągnąć wiele wniosków z trudnych miesięcy dla "Wojskowych". Dokonano ciekawych transferów, co może pozwolić na skuteczną walkę o play-offy.

Legia Warszawa to zespół, który ma za sobą dość trudne miesiące. Przez pewien czas istniało ryzyko, że "Wojskowi" nie zachowają ekstraklasowego bytu. Finalnie utrzymali się w elicie, jednak stało się jasne, że zmiany są wręcz nieuniknione. Zarząd klubu bardzo szybko wziął się do pracy i wykonał ciekawe ruchy.

Historia i informacje o klubie

Futsalowa sekcja Legii Warszawa została powołana do życia 9 maja 2019 roku. Przedstawiciele klubu od początku podkreślali, że mają duże aspiracje. "Wojskowi" szybko dotarli na najwyższy poziom rozgrywkowy, jednak do tej pory nie odnotowali zbyt imponujących rezultatów. Być może najbliższy sezon będzie przełomowy.

Legia Warszawa domowe mecze rozgrywa w hali OSiR przy ul. Gładkiej w Warszawie. Trenerem zespołu jest selekcjoner reprezentacji Ukrainy Ołeksandr Kosenko. To na pewno mocny punkt "Wojskowych". Ma on spore doświadczenie, co powinno pomóc zawodnikom warszawskiego klubu w walce o jak najlepsze wyniki.

Tak było w zeszłym sezonie

Za Legią Warszawa naprawdę trudny sezon. Drużyna przez jakiś czas znajdowała się w dolnych rejonach tabeli i musiała drżeć o ligowy byt. Ostatecznie zdołała podreperować swoją pozycję i zakończyła zmagania na 11. miejscu.

"Wojskowi" w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 wywalczyli 29 punktów. Zawodnicy tej drużyny dziewięć razy cieszyli się ze zwycięstw, a poza tym dwukrotnie remisowali i ponieśli 17 porażek. W poprzedniej kampanii Legia strzeliła 87 goli, a poza tym straciła 116 bramek. Kibice warszawskiego klubu bez wątpienia inaczej wyobrażali sobie poprzednie rozgrywki...

Transfery przed sezonem 2023/2024

Legia Warszawa zatrzymała trzon kadry, a poza tym pokusiła się o imponujące transfery. Pozyskano choćby Michała Klausa i Macieja Pikiewicza. Obydwaj byli liderami AZS UW Darkomp Wilanów. Solidnymi punktami Legii powinni być też Mykyta Storozhuk czy Nuno Chuva. Ten pierwszy dotychczas bronił barw Red Dragons Pniewy, a drugi grał w Dremanie Opole Komprachcice.

Przybyli: Michał Klaus (AZS UW Darkomp Wilanów), Maciej Pikiewicz (AZS UW Darkomp Wilanów), Mykyta Storozhuk (Red Dragons Pniewy), Nuno Chuva (Dreman Opole Komprachcice).

Odeszli: Radosław Marcinkowski (AZS UW Darkomp Wilanów), Michał Knajdrowski (Wenecja Pułtusk), Paweł Tarnowski, Mateusz Olczak (Wenecja Pułtusk), Krzysztof Jarosz.

Terminarz na sezon 2023/2024

Początek sezonu 2023/2024 w wydaniu ligowym przewidziany został na weekend 2/3 września. Legia Warszawa zagra wówczas u siebie z zespołem Red Dragons Pniewy. A z kim "Wojskowi" zmierzą się w trzech następnych kolejkach? Rzućmy okiem.