Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

KS Constract Lubawa: z przytupem weszli do Futsal Ekstraklasy

Formalnie Constract Lubawa powstał w 2012 roku. Nieco później zespół zapukał do bram Futsal Ekstraklasy. Gdy już znalazł się na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym, bardzo szybko zaczął notować rewelacyjne wyniki.

Przed 2012 rokiem Constract Lubawa działał jako amatorski klub sportowy. Później natomiast zaczęto dążyć w kierunku profesjonalizacji. Po epizodzie w Pucharze Polski, przy okazji którego lubawska hala została wypełniona po brzegi, stworzono odpowiednie struktury i zgłoszono drużynę do rozgrywek ligowych.

W 2017 roku Constract stanął do walki w barażach o Futsal Ekstraklasę. Co prawda lubawscy futsaliści przebrnęli przez pierwszą rundę, ale w drugiej musieli uznać wyższość akademickiej drużyny z Gdańska. Rok później Constract znów dotarł do meczów barażowych. Wtedy uległ Gwieździe Ruda Śląska.

Awans do Futsal Ekstraklasy i srebrne medale

W końcu jednak zespół z Lubawy dopiął swego. W 2019 roku awansował do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej po wygraniu baraży z Pogonią Szczecin. Na najwyższym szczeblu Constract odnalazł się rewelacyjnie. Beniaminek sięgnął po tytuł wicemistrza Polski, a poza tym zdobył Puchar Polski.

W sezonie 2020/2021 Constract słabiej wypadł w Pucharze Polski. Tym razem musiał zadowolić się jedynie ćwierćfinałem. Klub zdołał natomiast powtórzyć sukces ligowy - znów sięgnął po srebrne medale Futsal Ekstraklasy.

Constract Lubawa skupia się jednak nie tylko na seniorskim futsalu. Zadbano również o rozwój szkółki piłkarskiej. Pierwszy sukces odniosła ona w sezonie 2016/17, kiedy to młodzi zawodnicy wywalczyli tytuł mistrzów Polski w futsalu do lat 14. Później zaczęły pojawiać się kolejne osiągnięcia.

Aktualnie szkółka klubu z Lubawy zrzesza około 130 dzieci. Jest czołowym ośrodkiem szkoleniowym w regionie zarówno pod kątem piłki nożnej trawiastej, jak i futsalu.

Władze Constractu Lubawa

Prezesem Constractu Lubawa jest Kamil Gorczyca, a dyrektorem - Łukasz Mackiewicz. W zarządzie zasiadają z kolei Dawid Grubalski i Tomasz Piątkowski. Kierownikiem drużyny futsalowej jest natomiast Nicole Neagu.

W rolę trenera zespołu seniorskiego, który walczy na parkietach Futsal Ekstraklasy, wciela się wspomniany Dawid Grubalski. To niewątpliwie jeden z lepszych szkoleniowców młodego pokolenia. Świadczą o tym choćby sukcesy Constractu. Drużyna na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości znów będzie liczyć się w walce o najwyższe cele.

KS Constract Lubawa: kadra zespołu

Niewątpliwie warto uważnie przestudiować kadrę Constractu Lubawa. W tym zestawieniu nie zabrakło zagranicznych nazwisk. Obcokrajowcy są ważnymi punktami lubawskiej drużyny.