Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Jagiellonia Białystok przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

Przed Jagiellonią Białystok kolejny sezon w Fogo Futsal Ekstraklasie. Białostoczanom będzie bardzo trudno o to, by powtórzyć wynik z poprzedniej kampanii. Wszystko przez liczne zmiany kadrowe, które mają związek z kwestiami ekonomicznymi.

W okresie transferowym Jagiellonia Białystok pożegnała czołowych zawodników. Trener zespołu Karol Domalewski został zapytany o te rozstania przez futsalekstraklasa.pl. Szkoleniowiec otwarcie wyznał, co doprowadziło do utraty liderów.

- To jest bardzo prosta odpowiedź. Są to finanse. Niestety miasto wsparło nas w taki sposób, że musieliśmy pożegnać się z najlepszymi graczami, aby móc zachować byt ekstraklasowy. Wsparcie z miasta jest na miernym poziomie i dotacja w kwocie 50 tysięcy niestety uniemożliwia kontynuowanie i realizację projektu, który sobie obraliśmy w poprzednim sezonie i który przynosił dobre rezultaty - powiedział Karol Domalewski.

Historia i informacje o klubie

Jagiellonia Białystok na futsalowych parkietach pojawiła się w sezonie 2022/2023. Jest kontynuatorem wieloletnich tradycji, za które odpowiada MOKS Słoneczny Stok Białystok. Historia tego klubu sięga 1998 roku.

Gdy "Jaga" przejęła białostocki klub, wiele osób wierzyło w to, że zespół zacznie rywalizować o wysokie cele. W rozgrywkach 2022/2023 rzeczywiście wyglądało to obiecująco. Zajęcie szóstego miejsca w fazie zasadniczej to bez wątpienia dobry wynik ekipy ze stolicy Podlasia.

Tak było w zeszłym sezonie

Na szóstej lokacie w sezonie zasadniczym Jagiellonia znalazła się po tym, jak wygrała 12 meczów. Poza tym sześciokrotnie remisowała i poniosła 10 porażek. W sumie na koncie tego zespołu pojawiły się 42 punkty.

W ćwierćfinałach Fogo Futsal Ekstraklasy białostoczanie trafili na walczący o obronę mistrzowskiego tytułu zespół Piasta Gliwice. W pierwszym spotkaniu "Jaga" przegrała 2:4, a w drugim było 5:1 dla gliwiczan. Wówczas stało się jasne, że białostoczanie kończą sezon.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Wszystko wskazuje na to, że na skutek perturbacji kadrowych Jagiellonii będzie bardzo trudno o to, by wywalczyć awans do play-offów. Zespół z Białegostoku raczej skupi się na tym, żeby zachować ekstraklasowy byt. Jagiellonia straciła aż sześciu mocnych zawodników, co musi być widoczne na parkiecie.

Przybyli: Mateusz Prolejko (Bonito Helios Białystok).

Odeszli: Mateusz Lisowski (Constract Lubawa), Kamil Gryko (Bonito Białystok), Denis Sandetskiy, Oleksandr Kolesnykov (GI Malepszy Arth Soft Leszno), Cristian Neme, Helver Tachack.

Terminarz na sezon 2023/2024

Co czeka zespół Jagiellonii Białystok na początku rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024? W pierwszy weekend września drużyna ze stolicy Podlasia uda się na wyjazd do Przemyśla. Tam powalczy o ligowe punkty z tegorocznym beniaminkiem, a więc z drużyną Eurobusu.

Później Jagiellonię Białystok czekają następujące wyzwania: