Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

BSF ABJ Bochnia: waleczny beniaminek Fogo Futsal Ekstraklasy

Przed sezonem 2022/2023 drużyna BSF ABJ Bochnia wywalczyła niemały sukces w postaci awansu do Fogo Futsal Ekstraklasy. Ekipa Klaudiusza Hirscha całkiem dobrze odnalazła się w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej i szybko zaczęła odnosić triumfy. Co warto wiedzieć na temat klubu z Bochni?

BSF ABJ Bochnia to relatywnie młody klub. Powstał w 2012 roku. 27 sierpnia 2022 roku BSF ABJ zagrał natomiast debiutancki mecz w Fogo Futsal Ekstraklasie. Wówczas beniaminek zmierzył się z Legią Warszawa i wygrał 6:4.

Gole na koncie zwycięskiej drużyny zapisywali tacy zawodnicy jak Adam Wędzony, Daniel Blanco Mendez, Andrzej Musiał, Arkadiusz Budzyn (2), a także Paweł Tarnowski (samobójczy). Futsaliści BSF ABJ Bochnia inaugurację zaliczyli więc do udanych. Pierwszym meczem wyraźnie dali rywalom do zrozumienia, że nie będą chłopcami do bicia.

Trenerem zespołu BSF ABJ Bochnia jest Klaudiusz Hirsch, który w przeszłości wcielał się w rolę selekcjonera reprezentacji Polski. Funkcję kierownika w tym zespole sprawuje z kolei Dawid Kociołek. Drużyna z Bochni domowe mecze rozgrywa w hali widowiskowo-sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Obiekt jest w stanie pomieścić około 700 widzów.

Największe sukcesy BSF ABJ Bochnia

Klub z Bochni, choć funkcjonuje jedynie od 2012 roku, to ma już dość sporo sukcesów. Pierwsze ważniejsze osiągnięcia pojawiły się na jego koncie w sezonie 2013/14. Wówczas zespół U-20 wywalczył wicemistrzostwo Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Seniorzy zajęli natomiast drugą lokatę w 1. Polskiej Lidze Futsalu.

Jakie jeszcze sukcesy warto wyróżnić?

Jak widać, klub z Bochni może się pochwalić wieloma sukcesami w futsalu młodzieżowym. To oznacza, że szkolenie w tym ośrodku stoi na wysokim poziomie.

Kadra BSF ABJ Bochnia na Fogo Futsal Ekstraklasę 2022/2023

Jak wygląda kadra BSF ABJ Bochnia na rozgrywki Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023?