Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

GI Malepszy Arth Soft Leszno przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

Za GI Malepszy Arth Soft Leszno niezwykły sezon. Ekipa ze stolicy Wielkopolski wywalczyła historyczny sukces w postaci zajęcia czwartego miejsca w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy. Do medalu trochę zabrakło, ale dziś już cała Polska wie o tym, że leszczyńską drużynę stać na naprawdę sporo.

Wygląda na to, że klub z Leszna rozwija się we właściwym kierunku. W ostatnich sezonach drużyna notowała stopniowy progres. Niewykluczone, że w przyszłości będzie w stanie bić się o zajęcie miejsca w TOP3. Na razie zapewniła sobie miano czwartej siły w polskim futsalu.

Historia i informacje o klubie

Leszczyński klub powołany do życia został w 2014 roku. Od razu postawiono sobie ambitne cele. Działacze wiedzieli jednak, że dążenie do ich realizacji będzie wymagać wielu poświęceń i dużego zaangażowania.

Szybko stało się jasne, że zmierzają we właściwym kierunku. W szóstym sezonie istnienia klubu (2019/2020) udało się awansować do Futsal Ekstraklasy. Przepustkę do elity leszczynianie wywalczyli w znakomitym stylu. Później nadszedł czas na kolejne wyzwania. Po awansie do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej zespół skupił się na realizacji celu minimum w postaci utrzymania. To udało się osiągnąć.

Tak było w zeszłym sezonie

W minionym sezonie zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno spisywał się naprawdę solidnie. Fazę zasadniczą zakończył na czwartym miejscu. Na koncie tej drużyny pojawiło się 50 punktów. To efekt 16 wygranych meczów, dwóch remisów, a także 10 porażek.

Leszczynianie zagrali w fazie play-off. Dotarli do półfinałów, w których musieli przełknąć gorycz porażki - okazali się słabsi od wyżej notowanego Rekordu Bielsko-Biała. W walce o brązowe medale musieli natomiast uznać wyższość drużyny z Gliwic.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Po zajęciu IV miejsca w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy leszczyńscy działacze zdecydowali się na wdrożenie zmian kadrowych. Pokład opuściło kilku zawodników. Dłużej w Lesznie grać nie będą m.in. Yvaaldo De Macedo Gomes czy Noel Charrier. Pozyskano natomiast między innymi zawodników z Ukrainy czy Kolumbii. Generalnie zatem GI Malepszy Arth Soft zdecydował się na wzmocnienia zagraniczne.

Przybyli: Viacheslav Kozhemiaka (Widzew Łódź), Oleksandr Kolesnykov (Jagiellonia Białystok), Yevhenii Kozlov (AZS UŚ Katowice), Daniel Gallego Garcia (FC Reiter Toruń), Jose Luis Tangarife (Club Deportivo San Martin de Porres, Boliwia).

Odeszli: Douglas Neutzling Ferreira, Yvaaldo De Macedo Gomes (Red Dragons Pniewy), Noel Charrier (WKS Śląsk Wrocław), Kacper Kędra, Marcel Wolan, Jarosław Zmijiwski (AZS UW Darkomp Wilanów).

Terminarz na sezon 2023/2024

Inauguracja sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024 nastąpi w weekend 2/3 września 2023 roku. Wówczas leszczyński zespół zagra z Dremanem Opole Komprachcice. Szykują się spore emocje!

A co czeka GI Malepszy Arth Soft w następnych trzech kolejkach?