Kluby Futsal Ekstraklasa

Widzew Łódź: duża marka w Fogo Futsal Ekstraklasie

W ostatnich latach w Fogo Futsal Ekstraklasie pojawiło się kilka znanych marek w polskim środowisku sportowym. Chodzi o takie podmioty jak Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Piast Gliwice czy w końcu Widzew Łódź. Ta ostatnia ekipa do elity przedostała się przed sezonem 2022/2023.

Widzew Łódź jest na pewno wartością dodaną dla Fogo Futsal Ekstraklasy. Uznana marka niewątpliwie pomaga promować dyscyplinę i jest magnesem na kibiców. Widzew powstał na fundamentach Malwee Łódź. To klub, który przez wiele lat był zarządzany przez pasjonatów. Na pewno nawiązanie kooperacji z popularną marką było silnym bodźcem do dalszego rozwoju łódzkiego ośrodka.

Debiutancki mecz Widzewa Łódź w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy miał miejsce 27 sierpnia 2022 roku. Wówczas łodzianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i triumfowali przed domową publicznością 5:3. Widzew w tym pojedynku pokonał zdecydowanie bardziej doświadczony zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Bramki dla Widzewa w trakcie tego wyjątkowego spotkania zdobywali tacy zawodnicy jak Daniel Krawczyk (2), Maksym Panasenko, Michał Marciniak, a także Maksym Pautiak. Po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisali się natomiast Kacper Konopacki, Rajmund Siecla oraz Kacper Kędra.

Druga kolejka ostudziła nieco optymizm, jaki pojawił się wśród kibiców po udanym debiucie Widzewa. 4 września 2022 roku łódzcy futsaliści przegrali na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice 1:4, a jedyne trafienie dla pokonanego zespołu wywalczyć zdołał Wiaczesław Kozhemiaka.

Wiele osób jest chętnych do tego, by obejrzeć jeden czy drugi mecz Widzewa Łódź na żywo. Na domowych spotkaniach tej ekipy pojawia się sporo kibiców, co jest na pewno pozytywnym sygnałem dla zarządu. Widać bowiem, że wykonywane działania pozwalają na przyciągnięcie zarówno fanów, jak i sponsorów klubu. Gromadzone finanse dają natomiast możliwości wzmacniania kadry.

Widzew Łódź: zawodnicy w kadrze na sezon 2022/2023

Gdzie można obejrzeć domowy mecz Widzewa Łódź na żywo? Zespół rozgrywa spotkania w hali przy ulicy Małachowskiego w Łodzi. Ci, którzy śledzą losy tego klubu, z pewnością wiedzą, że w sezonie 2022/2023 wstęp na pojedynki ligowe jest biletowane. Za darmo na trybunach mogą zasiąść jedynie dzieci i młodzież do lat 16.

A kto gra zespole z Łodzi? Oto zawodnicy, którzy zdecydowali się na bronienie barw Widzewa:

Za trenowanie łódzkiego Widzewa odpowiedzialni są Marcin Stanisławski oraz Michał Zawadzki. Funkcję prezesa klubu sprawuje Przemysław Olczak, z kolei kierownikiem drużyny jest Arkadiusz Nowaczyk.