Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Eurobus Przemyśl przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

W zeszłym sezonie z rozgrywkami Fogo Futsal Ekstraklasy pożegnały się takie drużyny jak Red Devils Chojnice oraz AZS UŚ Katowice. Gdy jedni smucili się z uwagi na spadek, inni świętowali awans. Jedną z takich drużyn był Eurobus Przemyśl.

Przed zespołem z Przemyśla zupełnie nowe wyzwania związane z rywalizacją na najwyższym futsalowym poziomie rozgrywkowym. Kibice tej ekipy zapewne nie mogą się już doczekać pojedynków w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy. Emocji zapewne będzie bardzo dużo. Czas pokaże, jak beniaminek odnajdzie się w elicie.

Historia i informacje o klubie

Tak naprawdę Eurobus Przemyśl dopiero pisze piękną historię swojego klubu. Największym spośród dotychczasowych sukcesów jest oczywiście awans do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Trzeba przyznać, że zespół z Przemyśla błyskawicznie przemknął przez kilka szczebli rozgrywkowych, by ostatecznie dołączyć do elity.

Z pierwszego sukcesu Eurobus cieszył się w sezonie 2019/2020. Wówczas drużyna sięgnęła po tytuł mistrza 3. Ligi Futsalu gr. podkarpackiej. Następnie w sezonie 2020/2021 futsaliści z Przemyśla wygrali rozgrywki 2. Ligi Futsalu gr. podkarpackiej.

Później nadszedł czas na grę w 2. Lidze Makroregionalnej Futsalu gr. IV. Tutaj mistrzowski tytuł Eurobus wywalczył w sezonie 2021/2022, by potem doskonale zaprezentować się w zmaganiach 1. Polskiej Ligi Futsalu, gr. II.

Tak było w zeszłym sezonie

Eurobus Przemyśl ma za sobą piękny sezon. Przy okazji rozgrywek 1. Polskiej Ligi Futsalu 2022/2023 zawodnikom tej drużyny towarzyszyły przede wszystkim pozytywne emocje. Ekipa aż 17-krotnie cieszyła się ze zwycięstw. Ponadto Eurobus raz zremisował i poniósł dwie porażki.

W sumie przemyski zespół uzbierał 52 punkty i wygrał ligę. To oznaczało prawo do rywalizacji w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy. Niedługo później stało się jasne, że Eurobus podejmie wyzwanie i przystąpi do walki z najlepszymi drużynami w kraju.

Dużo pracy przed sezonem 2023/2024

Większość klubów Fogo Futsal Ekstraklasy skompletowała kadry i ochoczo je prezentuje. Eurobus Przemyśl podszedł do tego tematu nieco inaczej. Sztab zespołu postanowił poświęcić więcej czasu na to, by dobrać odpowiednich zawodników. Priorytetem dla trenera Roberta Kurosza było utrzymanie trzonu drużyny, co udało się zrealizować.

Generalnie beniaminek zawsze ma utrudnione zadanie i musi poświęcić sporo czasu, by odpowiednio przygotować się do zupełnie nowych wyzwań. Mimo to w Przemyślu panuje pełen optymizm.

- Do naszego debiutanckiego sezonu w FOGO Futsal Ekstraklasie przystępujemy z dużym entuzjazmem i jednocześnie podekscytowaniem, choć wiemy, że czeka nas naprawdę bardzo duże wyzwanie - mówił Robert Kurosz w rozmowie z futsalekstraklasa.pl.

Terminarz na sezon 2023/2024

Nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy rozpocznie się już w weekend 2/3 września 2023 roku. Wówczas Eurobus Przemyśl zmierzy się u siebie z Jagiellonią Białystok. Później beniaminek stanie przed kolejnymi dużymi wyzwaniami.