Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Red Devils Chojnice: nieobliczalny zespół Fogo Futsal Ekstraklasy

Red Devils Chojnice to zespół, który obecnie bezskutecznie próbuje nawiązywać do lat świetności. "Czerwone Diabły" w ostatnich sezonach skupiają się na walce o utrzymanie w Fogo Futsal Ekstraklasie. A jak było kiedyś?

Klub Red Devils Chojnice został założony w 1995 roku. Od sezonu 2006/2007 zaczął występować na szczeblu centralnym rozgrywek futsalu w Polsce. W sezonie 2008/2009 drużyna zaliczyła natomiast debiut w Futsal Ekstraklasie.

Największe osiągnięcia Red Devils Chojnice? W sezonie 2012/2013 ten klub sięgnął po wicemistrzostwo Polski. W rozgrywkach 2015/2016 zajął natomiast czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje również to, że w  chojniczanie są zdobywcą Pucharu Polski z sezonu 2015/2016. Rok wcześniej w tych zmaganiach zajęli trzecią lokatę.

Co ciekawe, na przestrzeni lat ekipa Red Devils notowała też liczne sukcesy w beach soccerze:

Przed rozgrywkami 2022/2023 chojnicki futsal znalazł się na bardzo ostrym zakręcie. Przedstawiciele klubu informowali już nawet o tym, że zespół zostanie wycofany z Fogo Futsal Ekstraklasy. Ostatecznie skończyło się tylko na strachu. Wszelkie konieczne sprawy udało się wyprostować, a drużyna przystąpiła do kolejnej edycji najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Oto kadra Red Devils Chojnice

Przedstawiciele Red Devils Chojnice przy okazji sezonu 2022/2023 zgłosili 24 zawodników. Zdecydowano się zakontraktować aż dziesięciu obcokrajowców. Jak dokładnie prezentuje się kadra zespołu prowadzonego przez trenera Jacka Burglina?

Gdzie gra Red Devils Chojnice? Jak wygląda skład zarządu klubu?

Domowe mecze zespół Red Devils Chojnice rozgrywa w Hali Centrum Park Chojnice. Ten obiekt mieści się przy ul. Huberta Wagnera 1 w Chojnicach. "Czerwone Diabły" występują w tym miejscu od początku istnienia klubu.

Hala ma wymiary 42x22 m i 7 m wysokości. Na tym parkiecie odbyły się już setki meczów najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Zorganizowano tam też dwa finały Pucharu Polski i mecz o Superpuchar Polski. Poza tym obiekt gościł futsalową reprezentację Polski.

Przed sezonem 2022/2023 w Chojnicach doszło do zmiany zarządu. Na czele Red Devils stanął prezes Tomasz Mrozek-Gliszczyński. Wiceprezesem został natomiast Ireneusz Wróblewski. Funkcję sekretarza sprawuje Magdalena Kołodziej, a skarbnika - Kamil Marczyński. Członkiem zarządu jest z kolei Jakub Ziełkowski.