Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Dreman Opole Komprachcice przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

Dreman Opole Komprachcice na dobre rozgościł się w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Ten zespół ma już na swoim koncie trochę niespodzianek. W zeszłym sezonie jednak liczył na zajęcie wyższej lokaty.

Dreman Opole Komprachcice zdążył już urosnąć do rangi solidnego ligowca. Ten zespół ostatnie sezony spędził w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy, gdzie starał się nawiązywać równorzędną walkę z każdym przeciwnikiem. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że klub na przestrzeni lat mocno się rozwinął, a jego działacze z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Historia i informacje o klubie

Futsal w środowisku opolskim rozkwitał już w latach 90' ubiegłego stulecia. Dreman w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy zadebiutował natomiast w 2020 roku. W zmaganiach 2020/2021 ta drużyna zajęła dziesiąte miejsce. Na jej koncie pojawiło się 40 punktów.

W sezonie Futsal Ekstraklasy 2021/2022 ekipa wypadła znacznie lepiej. Wówczas pokazała niesamowity pazur i otarła się o miejsca na podium. Finalnie futsaliści z Opola Komprachcic musieli pogodzić się z czwartą lokatą. Tę pozycję zajęli z dorobkiem 60 punktów.

Tak było w zeszłym sezonie

W zeszłym sezonie Dreman Opole Komprachcice dysponował mocną kadrą. Wydawało się, że zespół spokojnie awansuje do play-offów, a potem włączy się w walkę o medale. Rzeczywistość nieco zweryfikowała te plany.

Przez jakiś czas Dreman musiał drżeć o miejsce w czołowej ósemce. Ostatecznie drużyna zakończyła fazę zasadniczą na siódmym miejscu, notując 12 zwycięstw, cztery remisy i 12 porażek. Ta ekipa wywalczyła 40 punktów.

W zmaganiach finałowych Dreman nie uczestniczył zbyt długo. Odpadł już na etapie ćwierćfinałów - zespół Jarosława Patałucha musiał uznać wyższość Constractu Lubawa, późniejszego mistrza Polski.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Przed kolejnymi rozgrywkami Fogo Futsal Ekstraklasy w szeregach ekipy Dremana Opole Komprachcice doszło do kilku zmian. Pojawiły się zarówno osłabienia, jak i wzmocnienia. Sporym ciosem dla tego klubu jest zapewne utrata takich zawodników jak choćby Tomasz Lutecki czy Nuno Chuva. Ten pierwszy przeszedł do Rekordu Bielsko-Biała, zaś drugi trafił do Legii Warszawa.

Dreman pokusił się natomiast o ściągnięcie Maksyma Pautiaka i Marka Bugańskiego czy też Sebastiana Szadurskiego.

Przybyli: Maksym Pautiak (Widzew Łódź), Marek Bugański (Piast Gliwice), Sebastian Szadurski (Piast Gliwice).

Odeszli: Julian Gheneloff, Tomasz Lutecki (Rekord Bielsko-Biała), Marcin Grzywa (Clearex Chorzów), Damian Makowski, Kamil Kucharski (Widzew Łódź), Nuno Chuva (Legia Warszawa).

Terminarz na sezon 2023/2024

Dreman Opole Komprachcice pierwszy mecz w ramach sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024 zagra przed domową publicznością. W weekend 2/3 września ten zespół będzie rywalizować z GI Malepszy Arth Soft Futsalem Leszno. A co czeka futsalistów Dremana w następnych kolejkach?