Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Constract Lubawa przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

Constract Lubawa ma za sobą niezwykły sezon. W rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 lubawianie sięgnęli po tytuł mistrza Polski. Tym samym zagrali na nosie dwóm innym faworytom do złota - Piastowi Gliwice i Rekordowi Bielsko-Biała. Teraz przed Constractem kolejne wyzwania.

Lubawianie w ostatnich latach zdołali zbudować naprawdę silny ośrodek. Dziś już cała futsalowa Polska doskonale wie o tym, że z tym klubem trzeba się liczyć. W ciemno można zakładać, że w kolejnych sezonach działacze Constractu zrobią wszystko, by utrzymać wysoki poziom funkcjonowania klubu. Kolejne sukcesy są jak najbardziej możliwe!

Historia i informacje o klubie

Formalnie Constract Lubawa narodził się w 2012 roku. Nieco później zaczął pukać do bram najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. W 2019 roku, po wygraniu spotkań barażowych z Pogonią Szczecin, "Konstruktorzy" dotarli do elity. Lubawianie odnaleźli się w niej wręcz rewelacyjnie. Beniaminek sięgnął po tytuł wicemistrza Polski, a poza tym zdobył Puchar Polski.

Kolejne lata to starania o to, by lubawski futsal rozwijał się w szybkim tempie. Stawiając następne kroki, miejscowi działacze zadbali o to, by prężnie działał nie tylko zespół seniorów. Zatroszczono się o akademię, by szkolić następców czołowych polskich futsalistów. 

Tak było w zeszłym sezonie

Rozgrywki Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 były dla lubawskiej społeczności jak piękny sen. Constract dobrze spisywał się od początku sezonu. Ostatecznie fazę zasadniczą zakończył na drugim miejscu. Na koncie tej drużyny pojawiły się 72 punkty. To efekt 23 zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek.

Lubawianie zdołali dotrzeć do wielkiego finału rozgrywek, w którym trafili na zespół Rekordu Bielsko-Biała. W finałową rywalizację Constract wszedł fenomenalnie. Już w pierwszym meczu, który odbył się w Bielsku-Białej, drużyna z Lubawy wygrała 5:3. W następnych meczach finałowych Constract triumfował natomiast 7:2 i 4:2, dzięki czemu 29 maja 2023 mógł cieszyć się z mistrzowskiego trofeum.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Przed sezonem 2023/2024 w Lubawie doszło do pewnych zmian kadrowych. Wielki sukces w Fogo Futsal Ekstraklasie sprawił, że kilku czołowych zawodników zostało skuszonych przez kluby z innych krajów. Doszło jednak również do wzmocnień.

Przybyli: Mateusz Mrowiec (Piast Gliwice), Everton Ferreira (Union Africa Ceuti, Hiszpania), Mateusz Lisowski (Jagiellonia Białystok), Claudinho (SCU Torreense, Portugalia), Martin Doša (FK Chrudim, Czechy), Sebastian Grubalski (powrót po rocznej przerwie).

Odeszli: Ludgero Lopes (Real Elmos Herentals, Belgia), Malaguti (Burela FS, Hiszpania), Mateusz Madziąg (We-Met FC Kamienica Królewska), Jaakko Alasuutari (Futsa Cesena, Włochy), Deco.

Terminarz na sezon 2023/2024

Jak wygląda terminarz Constractu Lubawa? Na początek, a więc w weekend 2/3 września 2023 roku, mistrz Polski zagra u siebie z FC Reiter Toruń.

Co jeszcze czeka ten zespół we wrześniu?