Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

BSF ABJ Bochnia przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

Przed drużyną BSF ABJ Bochnia kolejny sezon na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym. W trakcie przygotowań do Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024 w drużynie doszło do ciekawych zmian. Pozyskani zostali między innymi zawodnicy z Rekordu Bielsko-Biała.

Przed sezonem 2022/2023 drużyna BSF ABJ Bochnia przeżywała piękne chwile. Wszystko ze względu na wywalczenie awansu do Fogo Futsal Ekstraklasy. Początek rozgrywek beniaminek miał naprawdę imponujący, ale później pojawiły się schody. Generalnie jednak ekipa z Bochni pozostawiała po sobie całkiem niezłe wrażenie.

Historia i informacje o klubie

BSF ABJ Bochnia to dość młody klub. Został utworzony w 2012 roku. 27 sierpnia 2022 roku BSF zagrał natomiast premierowy mecz w Fogo Futsal Ekstraklasie. Wtedy beniaminek zmierzył się z Legią Warszawa i zwyciężył 6:4.

Pierwsze ważniejsze sukcesy pojawiały się na koncie BSF-u w sezonie 2013/14. Wtedy zespół U-20 wywalczył wicemistrzostwo kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Seniorzy zajęli natomiast drugą lokatę w 1. Polskiej Lidze Futsalu.

Warto jeszcze wyróżnić kilka innych sukcesów:

Tak było w zeszłym sezonie

W sezonie 2022/2023 ekipa z Bochni notowała zarówno wzloty i upadki. Ostatecznie uplasowała się na 12. miejscu w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy.

BSF ABJ ośmiokrotnie cieszył się ze zwycięstw. Poza tym ta drużyna czterokrotnie remisowała i poniosła 16 porażek. W sumie na koncie zespołu pojawiło się 28 punktów.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Do ciekawych ruchów doszło w Bochni przed kolejną kampanią ligową. Klub ściągnął trzech zawodników z Rekordu Bielsko-Biała.

Nastąpiły jednak też rozstania. Działacze klubu BSF ABJ pożegnali się z takimi zawodnikami jak m.in. Piotr Matras, Dani Blanco, a także Milinton Tijerino czy też Bartłomiej Piórkowski.

Przybyli: Sebastian Leszczak (Rekord Bielsko-Biała), Pedro Pereira (Doukas SAC, Grecja), Kamil Surmiak (Rekord Bielsko-Biała), Łukasz Biel (Rekord Bielsko-Biała).

Odeszli: Piotr Matras (Piast Gliwice), Dani Blanco (CD CompoSala, Hiszpania), Milinton Tijerino (We-Met FC Kamienica Królewska), Marcin Czech, Andrzej Musiał, Bartłomiej Piórkowski, Mateusz Waryłkiewicz.

Terminarz na sezon 2023/2024

Kolejny sezon w elicie ekipa BSF ABJ Bochnia rozpocznie od wyjazdu na pojedynek z beniaminkiem rozgrywek - w weekend 2/3 września zagra z We-Metem Futsal Club Kamienica Królewska. A co później czeka drużynę z Bochni?