Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska już niebawem stanie przed kolejnymi dużymi wyzwaniami. Oczywiście będą one miały związek z debiutanckim sezonem w Fogo Futsal Ekstraklasie. Przed starciami z najlepszymi ekipami w kraju w Kamienicy Królewskiej doszło do przetasowań.

W Fogo Futsal Ekstraklasie pojawił się tradycyjny powiew świeżości związany z awansami pierwszoligowców. Z grupy południowej do elity przedostały się takie zespoły jak Eurobus Przemyśl i Sośnica Gliwice. Z dywizji północnej przepustkę do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej uzyskała natomiast drużyna We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. Co warto wiedzieć na temat tego zespołu?

Historia i informacje o klubie

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska nie ma zbyt długiej historii. Klub powstał w 2019 roku. Sprawnie przebił się do 1. Polskiej Ligi Futsalu, gdzie już w trzecim sezonie uzyskał awans do elity.

Przed założeniem stowarzyszenia ekipa z Kamienicy Królewskiej docierała się w zmaganiach regionalnych. Działo się to od 2015 roku. Gdy już uznano, że projekt rozwinął się odpowiednio mocno, kolejnym krokiem był udział w rozgrywkach ligowych.

Tak było w zeszłym sezonie

W 1. Polskiej Lidze Futsalu (gr. północna) przez jakiś czas na szczycie znajdował się AZS UG Gdańsk. Na finiszu zmagań jednak gdańszczan przeskoczyli futsaliści We-Metu Futsal Club Kamienica Królewska. To oni wygrali rozgrywki i tym samym zapewnili sobie awans do Fogo Futsal Ekstraklasy.

W sezonie 2022/2023 ekipa z Kamienicy Królewskiej zapisała na swoim koncie 48 punktów. Drużyna 15-krotnie wygrywała, a poza tym trzy razy podzieliła się punktami i czterokrotnie musiała uznawać wyższość drużyn przeciwnych.

Miniony sezon był dla We-Metu niczym piękny sen. Po jego zakończeniu działacze musieli zabrać się do intensywnej pracy, by jak najlepiej przygotować klub na ekstraklasowe wyzwania.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Przed debiutanckim sezonem w elitarnym gronie w Kamienicy Królewskiej doszło do zmian kadrowych. Kilku zawodników opuściło pokład tego zespołu. Chodzi m.in. o braci Kidanov czy też Szymona Marszałkowskiego. Pojawiły się jednak również wzmocnienia. Postanowiono zakontraktować Mateusza Madziąga, Milintona Tijerino czy Mateusza Wesserlinga. Są to zawodnicy, którzy dysponują ekstraklasowym doświadczeniem.

Przybyli: Mateusz Madziąg (Constract Lubawa), Milinton Tijerino (BSF ABJ Bochnia), Mateusz Wesserling (AZS UG Futsal), Brian Mera (FC Drenica Skenderaj, Kosowo)

Odeszli: Yurii Kidanov, Andrii Kidanov, Jakub Kazior, Szymon Marszałkowski

Terminarz na sezon 2023/2024

Premierowy mecz w Fogo Futsal Ekstraklasie 2023/2024 ekipa z Kamienicy Królewskiej rozegra w dniu 3 września. Wówczas przeciwnikiem beniaminka będzie BSF ABJ Bochnia.

A jak wygląda rozkład kolejnych wrześniowych pojedynków z udziałem We-Metu?