Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Rekord Bielsko-Biała: drużyna z piękną historią w Futsal Ekstraklasie

BTS Rekord Bielsko-Biała to jeden z solidniejszych ośrodków na futsalowej mapie Polski. Drużyna ma na koncie wiele sukcesów. W ostatnich latach odgrywała kluczowe role w kontekście walki o najwyższe cele w Futsal Ekstraklasie. A kiedy zainicjowana została ta piękna historia?

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe "Rekord" zostało założone w 1994 roku przez grupę animatorów życia sportowego z Lipnika, dzielnicy Bielska-Białej. Pod skrzydłami tego klubu działają sekcje: futsalowa i piłki nożnej trawiastej.

Halowa drużyna seniorów nieprzerwanie od 1994 roku uczestniczy w ogólnopolskiej rywalizacji. W ciągu 29 lat aż przez 27 sezonów występowała  w najwyższej klasie rozgrywkowej, notując przy tym mnóstwo sukcesów.

Rekord jest wielokrotnym mistrzem Polski w futsalu w kategorii seniorskiej. Po raz ostatni zespół sięgnął po taki sukces w sezonie 2020/2021. W poprzednich rozgrywkach bielszczanie musieli się natomiast zadowolić tytułem wicemistrzowskim. W ostatecznym rozrachunku okazali się bowiem nieco słabsi niż Piast Gliwice. W Pucharze Polski triumfował z kolei właśnie Rekord.

Rokrocznie bielszczanie osiągają również sukcesy w futsalowych zmaganiach młodzieżowych. Nie brakowało ich choćby w sezonie 2021/2022. Wówczas Rekord wywalczył:

Jeżeli chodzi natomiast o drużynę seniorską, to warto przypomnieć, że w sezonie 2021/2022 bielszczanie brali udział w rozgrywkach fazy zasadniczej (main round) UEFA Futsal Champions League na Malcie.

Rekord niewątpliwie ma ogromny potencjał. Wyniki są dowodem na to, że klub właściwie rozwija zarówno drużynę seniorską, jak i system szkolenia. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że bielszczanie dbają o rozwój praktycznie na każdej płaszczyźnie.

Zarząd Rekordu Bielsko-Biała. To oni stoją na czele klubu

Największe zasługi dla bielskiego futsalu ma niewątpliwie prezes Janusz Szymura. To właśnie on od lat wyznacza kierunek rozwoju Rekordu. Za sukcesy odpowiada jednak cały sztab działaczy.

Wiceprezesem do spraw sportowych w Rekordzie jest Jarosław Krzystolik, natomiast Piotr Szymura pełni funkcję członka zarządu ds. futsalu. Poza tym w zarządzie obecni są Piotr Kuś (członek ds. III ligi), a także Jakub Holisz (członek zarządu) i Bogusław Matloch (członek zarządu ds. drużyn młodzieżowych).

Rekord Bielsko-Biała futsal: kadra zespołu

Trenerem futsalowej drużyny Rekordu Bielsko-Biała jest Jesus Chus Lopez Garcia. Do dyspozycji tego szkoleniowca są tacy zawodnicy jak:

Taras Korolyshyn (1993)