Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Red Dragons Pniewy w Futsal Ekstraklasie gra od lat. Sukcesów brakuje

Drużyna Red Dragons Pniewy już od wielu lat występuje w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Mimo to zespół z Wielkopolski nie zdołał osiągnąć poważniejszych sukcesów w Futsal Ekstraklasie. Na pewno pniewianie marzą o tym, by kiedyś pokusić się o medal.

Początków futsalu w Pniewach można doszukiwać się na początku lat 90'. Wówczas jednak na hali grano tam głównie amatorsko. Z biegiem lat wszystko się rozwijało. Niegdyś w Pniewach występowały takie zespoły jak Akademia Słowa czy Akademia Futsal Club Pniewy. Ten drugi klub został trzykrotnym mistrzem Polski (2010, 2011, 2012). Problemy finansowe sprawiły, że w 2012 roku zespół został rozwiązany.

Koniec jednego projektu okazał się początkiem innego. Narodził się klub Red Dragons Pniewy, który dziś rywalizuje w Futsal Ekstraklasie. Zaczynał jednak od drugiej ligi wielkopolskiej. Tam grał przez trzy sezony. Do pierwszej ligi przedostał się po sezonie 2012/13. Następnie zajął w niej siódme miejsce, by w kolejnych rozgrywkach awansować do Futsal Ekstraklasy.

Jak zespół Red Dragons Pniewy radził sobie w Futsal Ekstraklasie?

Debiutancki sezon w elicie na razie był… najbardziej udany dla Red Dragons. Pniewianie w rozgrywkach 2014/15 zajęli czwarte miejsce . Później dwukrotnie znajdowali się na siódmej lokacie, a następnie skończyli zmagania na szóstej pozycji.

Siódme miejsce pniewianie zajęli w sezonie 2018/19. Następnie finiszowali na 12. miejscu, by po roku znów wrócić na siódmą lokatę. Poprzedni sezon zakończyli na ósmej pozycji.

Zespół Red Dragons Pniewy w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy nie zdobył zatem jeszcze medalu. Najbliżej takiego sukcesu był w sezonie 2014/15. Warto jednocześnie spostrzec, że drużyna notowała spore osiągnięcia w innych rozgrywkach.

W sezonie 2017/18 sukcesem pniewian było dotarcie do półfinału Pucharu Polski. W zmaganiach 2020/2021 "Czerwone Smoki" natomiast zgarnęły to prestiżowe trofeum. W sezonie 2021/2022 pniewska ekipa świętowała z kolei triumf  w Superpucharze. Poza tym po raz kolejny dotarła do półfinału Pucharu Polski.

W pniewskim zespole niewątpliwie drzemie duży potencjał. Ta drużyna zdążyła już udowodnić, że potrafi pokonywać teoretycznie wyżej notowanych rywali. Kto wie, może w kolejnych latach pokusi się o jakieś większe sukcesy w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Pomóc mogą w tym play-offy, które przywrócono od sezonu 2022/2023.

Skład Red Dragons Pniewy

Zespół z Pniew domowe mecze rozgrywa w hali przy ulicy Wolności 20. Na trybunach może zasiąść maksymalnie 420 kibiców. Widzowie regularnie gromadzą się w tym obiekcie, by śledzić zmagania futsalistów. Kto walczy o punkty dla Red Dragons?

Trenerem zespołu jest Łukasz Frajtag. Funkcję kierownika sprawuje Paweł Hirszfeld, a prezesem jest Bartosz Barański.