Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Rekord Bielsko-Biała przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

Rekord Bielsko-Biała jest jednym z czołowych polskich ośrodków futsalowych. Ten klub od lat walczy o najwyższe cele.  Na jego koncie znajduje się mnóstwo sukcesów. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie bielszczanie znów będą bić się o medale.

Lata pracy i zaangażowania wielu osób sprawiły, że w Bielsku-Białej udało się stworzyć bardzo solidny ośrodek. Rekord zyskał uznanie wśród kibiców z różnych rejonów Polski. Śmiało można stwierdzić, że ten klub to marka sama w sobie. Stanowi wzór dla innych ośrodków, które dążą do walki o medale Fogo Futsal Ekstraklasy.

Historia i informacje o klubie

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe "Rekord" zostało założone w 1994 roku przez grupę animatorów życia sportowego z Lipnika, dzielnicy Bielska-Białej. Pod auspicjami tego klubu działają dwie sekcje: futsalowa oraz piłki nożnej trawiastej.

Halowa drużyna seniorów w ogólnopolskiej rywalizacji uczestniczy nieprzerwanie od 1994 roku. Regularnie walczy o wysokie cele. Rekord Bielsko-Biała to wielokrotny mistrz Polski w futsalu w kategorii seniorskiej. Po raz ostatni ten zespół po taki sukces sięgnął w sezonie 2020/21.

Rokrocznie bielszczanie błyszczą również w rozgrywkach młodzieżowych. To pokazuje, że priorytetem klubu jest nie tylko walka o medale Fogo Futsal Ekstraklasy, ale i wychowywanie następców czołowych polskich zawodników.

Tak było w zeszłym sezonie

Faza zasadnicza Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 przebiegła tak, jak bielszczanie sobie wymarzyli. Rekord zajął pierwsze miejsce z dorobkiem 75 punktów. Ekipa z Bielska-Białej wygrała 24 mecze. Poza tym trzykrotnie remisowała i poniosła jedną porażkę. Wyniki z sezonu zasadniczego były optymistycznym sygnałem dla kibiców z Bielska-Białej. Wierzyli oni w to, że w play-offach będzie równie dobrze.

W rywalizację finałową bielszczanie weszli bardzo obiecująco. Na "dzień dobry" pokonali na wyjeździe ekipę z Torunia 6:2. Później nie spuszczali z tonu i dotarli do wielkiego finału. W kluczowych spotkaniach nie zdołali jednak rozprawić się z Constractem Lubawa i musieli zadowolić się wicemistrzostwem Polski.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Po sezonie 2022/2023 w Bielsku-Białej doszło do zmian. Trudno przejść obojętnie obok utraty takich zawodników jak Łukasz Biel czy Sebastian Leszczak. Rekord pożegnał ważne ogniwa, ale dokonał też wzmocnień. Zapewne Tomasz Lutecki jest w stanie być liderem tego zespołu.

Przybyli: Tomasz Lutecki (Dreman Opole Komprachcice), Michal Seidler (SK Interobal Pilzno, Czechy).

Odeszli: Łukasz Biel (BSF ABJ Bochnia), Sebastian Leszczak (BSF ABJ Bochnia), Jani Korpela (Inter Movistar, Hiszpania), Miłosz Krzempek (Widzew Łódź), Kamil Surmiak (BSF ABJ Bochnia).

Terminarz na sezon 2023/2024

Nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy rozpocznie się w weekend 2/3 września 2023 roku. W pierwszej kolejce bielszczanie zagrają na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek - Sośnicą Gliwice. A co czeka Rekord w trzech kolejnych spotkaniach?