Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

FC Reiter Toruń przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

FC Reiter Toruń ma przed sobą sezon, który będzie zupełnie inny od poprzednich. Wszystko ze względu na istotne zmiany zarówno w kadrze trenerskiej, jak i zawodniczej. W odmienionym zestawieniu drużyna może mieć problem z przedostaniem się do fazy play-off.

Już w ostatnim sezonie torunianie nie błyszczeli. Co prawda znaleźli się w części finałowej Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023, ale ich dyspozycja na pewno nie była taka, na jaką liczyli sympatycy tego zespołu. Po zakończeniu rozgrywek w klubie doszło do rewolucji. Czas pokaże, w jakim kierunku podąży odmieniony team z Grodu Kopernika.

Historia i informacje o klubie

Historia FC Toruń sięga 2013 roku. Został on założony po wycofaniu się z rozgrywek drużyny Marwitu Toruń. Już w debiutanckim sezonie pomarańczowo-czarni byli bliscy wywalczenia awansu do Futsal Ekstraklasy.

Ostatecznie do elity przedostali się rok później. Od sezonu 2015/2016 nieprzerwanie występują w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Do największych sukcesów tego klubu należy zaliczyć wicemistrzostwo Polski wywalczone w sezonie 2018/2019, a także zajęcie III miejsca w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy w sezonach 2016/2017 oraz 2017/2018.

Tak było w zeszłym sezonie

W poprzednim sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy drużyna z Torunia zajęła ósme miejsce po fazie zasadniczej. Ekipa Łukasza Żebrowskiego zapisała na swoim koncie 39 punktów, notując 11 zwycięstw, sześć remisów i 11 porażek.

Ósme miejsce sprawiło, że w ćwierćfinale play-offów torunianie trafili na lidera tabeli - Rekord Bielsko-Biała. Już w pierwszym starciu bielszczanie udowodnili swoją wyższość i zwyciężyli 6:2. W rewanżu było natomiast 1:0 dla Rekordu. Po tym spotkaniu toruńscy futsaliści rozpoczęli wakacje.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Jeżeli chodzi o zmiany w FC Toruń, to w pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o roszadach w sztabie szkoleniowym. Zespół opuścił Łukasz Żebrowski, a nowymi trenerami zostali Krzysztof Wasilkiewicz i Dmytro Kameko.

Z drużyną z Torunia pożegnali się m.in. dotychczasowi liderzy. Chodzi o takich zawodników jak m.in. Daniel Gallego Garcia, Jefferson Ortiz Moreno czy Marcin Mrówczyński. W zamian pozyskano choćby zawodników z pierwszoligowej drużyny TAF Toruń.

Przybyli: Mateusz Waszak (TAF Toruń), Krystian Kraśniewski (TAF Toruń), Kacper Zboralski (TAF Toruń).

Odeszli: Daniel Gallego Garcia (GI Malepszy Arth Soft Leszno), Jefferson Moreno Ortiz (Widzew Łódź), Marcin Mrówczyński (Futsal Świecie), Kamil Roll (Piast Gliwice), Mateusz Iwański, Maksymilian Lewandowski.

Terminarz na sezon 2023/2024

Ligowa rywalizacja w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024 ruszy w weekend 2/3 września 2023 roku. Torunianie na inaugurację będą musieli zmierzyć się z dużym wyzwaniem w postaci wyjazdowego starcia z mistrzem Polski Constractem Lubawa. A co potem?