Kluby Futsal Ekstraklasa

GI Malepszy Arth Soft Leszno: młody klub ze sporymi ambicjami

GI Malepszy Arth Soft Leszno w Fogo Futsal Ekstraklasie występuje od niedawna. Trzeba przyznać, że ta drużyna dobrze odnalazła się w elicie i szybko zyskała miano solidnego ekstraklasowicza. Kiedy zaczęła się historia tego klubu i jak do tej pory radził sobie w Futsal Ekstraklasie?

Klub Sportowy Futsal Leszno został powołany do życia w 2014 roku. Od razu postawiono sobie ambitne cele. Działacze wiedzieli jednak, że dążenie do ich realizacji będzie wymagać wielu poświęceń i ogromnego zaangażowania. Szybko stało się jednak jasne, że zmierzają we właściwym kierunku.

Choć początki wcale nie były łatwe. "Rozpoczynając przygodę z piłką halową, musieliśmy się wszystkiego nauczyć. Byliśmy niczym dziecko, które uczy się chodzić" - zaznaczono na stronie internetowej klubu.

W szóstym sezonie istnienia klubu (2019/2020) ekipa z Leszna osiągnęła niemały sukces w postaci awansu do Futsal Ekstraklasy. Przepustkę do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej udało się wywalczyć w znakomitym stylu. Niewątpliwie możliwość gry w elicie była nie tylko wielkim osiągnięciem, ale i wyzwaniem - zarówno organizacyjnym, jak i sportowym.

GI Malepszy Arth Soft Leszno w Futsal Ekstraklasie - dotychczasowe wyniki

Debiut na najwyższym poziomie rozgrywkowym leszczyński zespół zaliczył w sezonie 2019/2020. GI Malepszy Arth Soft już wtedy zdołał napsuć krwi teoretycznie wyżej notowanym przeciwnikom. Ostatecznie ukończył zmagania na jedenastym miejscu. Na koncie tej drużyny pojawiło się 18 punktów. To efekt pięciu zwycięstw, trzech remisów i dziesięciu porażek.

W premierowym sezonie zrealizowany został cel minimum w postaci utrzymania. Następne rozgrywki były dla Futsalu Leszno dużo bardziej udane. Zespół zdobył 52 "oczka", wygrywając piętnaście meczów, a poza tym notując siedem remisów i dziesięć porażek. To pozwoliło na zajęcie piątego miejsca.

Rok później taki wynik został powtórzony. Co ciekawe, zespół raz jeszcze zdobył 52 "oczka", po szesnastu zwycięstwach, czterech remisach i dziesięciu porażkach. Na pewno apetyty w Lesznie zostały rozbudzone. Klub w bojowych nastrojach przystąpił do sezonu 2022/2023.

Kadra i sztab szkoleniowy GI Malepszy Arth Soft Leszno

Na czele leszczyńskiego klubu stoi prezes Lesław Nowak. Kierownikiem drużyny jest Sebastian Pietrzykowski, a drugim kierownikiem - Marcin Śląski. Za trenowanie zespołu odpowiedzialny jest natomiast Tomasz Trznadel. Jakich zawodników ma do dyspozycji? Oto kadra GI Malepszy Arth Soft Leszno:

Trzeba przyznać, że kadra leszczynian jest bardzo obszerna. Trener Tomasz Trznadel ma więc z czego wybierać.