Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Red Dragons Pniewy przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

Zespół Red Dragons Pniewy należy uznać za jedną z lepszych drużyn futsalowych w naszym kraju. Co prawda "Czerwone Smoki" nie są już pierwszą siłą w wielkopolskim futsalu, ale mimo to w kolejnym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy powinny być wymagającym rywalem praktycznie dla wszystkich ekip.

Pniewianie zdołali zbudować solidny ośrodek. Co prawda trochę im brakuje do tego, by bić się o medale, ale generalnie zaliczają się do topu, jeżeli chodzi o polskie drużyny futsalowe. Rokrocznie zawodnicy tej ekipy pokazują, że są w stanie sprawiać niespodzianki.

Historia i informacje o klubie

Początków futsalu w Pniewach należy doszukiwać się na początku lat 90'. Wówczas grano tam jednak głównie amatorsko. Później futsalowy projekt przerodził się w coś poważniejszego. Niegdyś w Pniewach występowały takie zespoły jak Akademia Słowa czy Akademia Futsal Club Pniewy. Ten drugi klub został trzykrotnym mistrzem Polski (2010, 2011, 2012).

Potem w Pniewach funkcjonować zaczęła drużyna Red Dragons Pniewy. Na przestrzeni ostatnich sezonów ten zespół udowadniał, że jest w stanie rywalizować na wysokim poziomie. Prawie każdego roku znajdował się w górnej części tabeli.

Tak było w zeszłym sezonie

Fazę zasadniczą Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 pniewska drużyna zakończyła na piątej lokacie. Podopieczni trenera Łukasza Frajtaga wygrali 13 meczów, czterokrotnie remisowali, a poza tym ponieśli 11 porażek. To dało w sumie 43 punkty.

Ekipa z Pniew dotarła do ćwierćfinałów. W nich zmierzyła się w derbach Wielkopolski z GI Malepszy Arth Soft Leszno. Pniewianie zaczęli obiecująco, bo od triumfu 4:3. Później jednak przegrali 2:5 i 1:5. To sprawiło, że odpadli z dalszej rywalizacji o mistrzowski tytuł,  a zarazem musieli pogodzić się z tym, że nie odzyskają palmy pierwszeństwa w Wielkopolsce.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Przed sezonem 2023/2024 w szeregach Red Dragons Pniewy doszło do zmian. "Czerwone Smoki" pożegnały ważne ogniwo w postaci Mykyty Storozhuka. Ukrainiec uznał, że lepszym miejscem do kontynuowania futsalowej kariery będzie warszawska Legia. Pokład opuścił również Sergey Chamukha. Poza tym dłużej w Pniewach grać nie będą m.in. Rafał Roj, Oskar Stankowiak czy też Gracjan Miałkas.

Pniewianie pochwalili się jednym znaczącym transferem. Chodzi o wzmocnienie w postaci Yvaaldo De Macedo Gomesa. Do tej pory był on filarem zespołu GI Malepszy Arth Soft Leszno. Czas pokaże, jak odnajdzie się w nowych barwach.

Przybyli: Yvaaldo De Macedo Gomes (GI Malepszy Arth Soft Leszno).

Odeszli: Mykyta Storozhuk (Legia Warszawa), Sergey Chamukha, Rafał Roj, Oskar Stankowiak, Gracjan Miałkas.

Terminarz na sezon 2023/2024

Sezon Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024 wystartuje na początku września. W weekend 2/3 września ekipę z Pniew czeka wyjazd do Warszawy. Zespół Red Dragons na inaugurację zagra z Legią.

A co wydarzy się potem? Oto wrześniowy terminarz Red Dragons: