Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

Dreman Opole Komprachcice: mały klub, wielka pasja

"Mały klub, wielka pasja" - takie motto przyświeca działaczom Dremana Opole Komprachcice. Niewątpliwie udało im się zbudować całkiem solidny klub, który z powodzeniem rywalizuje w Fogo Futsal Ekstraklasie. Wydaje się, że drużyna już na dobre rozgościła się na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Futsal w środowisku opolskim rozkwitał już w latach 90' ubiegłego stulecia. Wówczas udało się założyć amatorską drużynę piłki nożnej pięcioosobowej (tak wtedy określano futsal) pod nazwą Manhattan Opole. Zespół skupiał się na rywalizacji w rozgrywkach środowiskowych. Później nazwę zmieniono na Mexpol Opole, a zawodnicy osiągali sukcesy już nie tylko w krajowych zmaganiach, ale i w turniejach organizowanych w Czechach czy na Słowacji.

W 2003 roku po raz pierwszy zespół z Opola został zgłoszony do rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Już w debiutanckim sezonie Marioss Opole uzyskał awans do krajowej elity, która wówczas określana była jeszcze mianem pierwszej ligi.

W 2005 roku drużynę wycofano z rozgrywek, ze względu na problemy finansowe. Klub na dwa lata zniknął z futsalowej mapy Polski. Później powrócił i notował zarówno lepsze, jak i gorsze sezony. W sezonie 2011/2012 znów pojawiły się perturbacje natury finansowej, jednak finalnie udało się podnieść z kolan opolski futsal.

Przed awansem do Futsal Ekstraklasy, który miał miejsce w sezonie 2019/2020, drużyna rywalizowała jako Berland OSiR Komprachcice. Następnie postanowiono trochę pozmieniać w klubie i tak powstał Dreman Opole Komprachcice.

Jak Dreman Opole Komprachcice radził sobie w Futsal Ekstraklasie?

Debiutancki sezon w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy ekipa Dremana Opole Komprachcice rozpoczęła w 2020 roku. W zmaganiach 2020/2021 ta drużyna zajęła dziesiąte miejsce. Na jej koncie pojawiło się natomiast 40 punktów. To efekt dwunastu zwycięstw, czterech remisów, a także szesnastu porażek.

Znacznie lepiej Dreman wypadł w sezonie Futsal Ekstraklasy 2021/2022. Wówczas ten zespół pokazał niesamowity pazur i otarł się o miejsca na podium! Ostatecznie futsaliści z Opola Komprachcic musieli pogodzić się z czwartą lokatą. Tę pozycję zajęli z dorobkiem 60 punktów. Dziewiętnastokrotnie wygrywali, trzy razy dzielili się punktami z rywalami, a poza tym osiem razy przegrali.

Dreman Opole Komprachcice: kadra

Dreman Opole Komprachcice domowe mecze rozgrywa w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej w Komprachcicach lub w Stegu Arenie przy ul. Oleskiej w Opolu. Trenerem tego zespołu jest Jarosław Patałuch, natomiast w rolę kierownika wciela się Andrzej Szkliniarz. Jako dyrektor sportowy w Dremanie pracuje Patryk Kawala.

A jak wygląda kadra tej ekipy?