Kluby Futsal Ekstraklasa

Przejdź do strefy futsalu

AZS UW Darkomp Wilanów przed sezonem Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024

W mocno przebudowanym składzie do rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024 przystąpi zespół AZS UW Darkomp Wilanów. Stołeczna drużyna straciła swoich liderów i musiała poszukać zastępstw. Kierownictwo klubu zdecydowało się na pozyskanie zagranicznych futsalistów.

AZS UW Darkomp Wilanów w ostatnich sezonach był bardzo nieobliczalnym zespołem. Drużyna potrafiła stawiać twarde warunki wyżej notowanym przeciwnikiem, ale czasami notowała też spore wpadki. Przed ekipą z Warszawy kolejny sezon, który zapewne będzie sporym wyzwaniem - choćby z uwagi na mocno przemeblowany skład. Nowi zawodnicy będą musieli się odpowiednio zgrać.

Historia i informacje o klubie

Dla ekipy AZS UW Darkomp Wilanów bardzo ważny był sezon 2019/2020. Właśnie wówczas wilanowianie solidnie prezentowali się w rozgrywkach I ligi, gr. północnej. Zdobyli 40 punktów i zajęli drugie miejsce. Pandemia koronawirusa sprawiła natomiast, że zespół wywalczył bezpośredni awans do najwyższej ligi, w której rozgościł się już na dobre.

W debiutanckim sezonie wilanowianie sprawili kilka niespodzianek. Finalnie zajęli ostatnie bezpieczne miejsce - na 13. lokacie znaleźli się z dorobkiem 34 punktów.

Tak było w zeszłym sezonie

Zeszły sezon był całkiem niezły w wykonaniu AZS UW Darkomp Wilanów. Co prawda zespół nie zdołał przedostać się do fazy play-off, ale zajęcie dziesiątego miejsca to przyzwoity rezultat, szczególnie biorąc pod uwagę potencjał ligowych rywali.

W rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy 2022/2023 podopieczni trenera Macieja Karczyńskiego zgromadzili na swoim koncie dziewięć zwycięstw, cztery remisy, a także 15 porażek. Do znalezienia się w czołowej ósemce zabrakło im ośmiu punktów.

Transfery przed sezonem 2023/2024

Sporo zawirowań kadrowych pojawiło się w Wilanowie po minionym sezonie. Zespół stracił swoich liderów w postaci takich zawodników jak między innymi Michał Klaus, Maciej Pikiewicz czy też Vitalii Lisnychenko.

Do drużyny powrócił natomiast dawny filar defensywy AZS-u Radosław Marcinkowski. Pozyskano też lidera klubu z Lublina Jakuba Wankiewicza. AZS sięgnął ponadto po wzmocnienia zagraniczne.

Przybyli: Radosław Marcinkowski (Legia Warszawa), Jakub Wankiewicz (Luxiona AZS UMCS Lublin), Jean Carlos (Al Qadsia, Kuwejt), Adilet Imanbekov (Torpedo Moskwa, Rosja), Jarosław Zmijiwski (GI Malepszy Arth Soft Leszno), Spyridon Papakostas (AEK Ateny, Grecja).

Odeszli: Michał Klaus (Legia Warszawa), Maciej Pikiewicz (Legia Warszawa), Filip Turkowyd (WKS Śląsk Wrocław), Kacper Opatowski, Vitalii Lisnychenko (Wenecja Pułtusk).

Terminarz na sezon 2023/2024

Premierowe spotkanie w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy 2023/2024 ekipa AZS UW Darkomp Wilanów rozegra w weekend 2/3 września 2023 roku. Wówczas ekipę z Warszawy czeka wyprawa do Chorzowa. Tam podopieczni trenera Macieja Karczyńskiego zagrają z miejscowym Cleareksem.

A co czeka ich później?