Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce nie należy do II-ligowych krezusów, więc i cele w klubie nie są zbyt wygórowane. Drużyna z Mazowsza ma przede wszystkim się utrzymać i wszystko jest na dobrej drodze, aby to udało się zrobić.

W tej chwili liczy się tylko eWinner II liga

Pogoń Siedlce kilka sezonów temu grała w Fortuna I lidze. W 2018 roku jednak ten klub zaliczył spadek i od tamtej pory regularnie występuje na poziomie eWinner II ligi. Na razie jednak nie zanosi się na szybki powrót na zaplecze PKO Ekstraklasy.

Mazowszanie nie mają takich ambicji. W październiku ubiegłego roku zmieniono trenera. W klubie zatrudniono słynnego piłkarza Marka Saganowskiego. Postawiono przed nim jasny cel, czyli utrzymanie się w eWinner II lidze.

Pogoń na razie jest na dobrej drodze, aby szybko zapewnić sobie II-ligowy byt. Wszystko jednak może bardzo szybko się zmienić. Wystarczy kryzys formy, a rywale z dolnych rejonów tabeli zaczną odrabiać straty.

Pogoń Siedlce - wyniki, terminarz, tabela

Trener Saganowski przejął drużynę w trakcie sezonu, więc nie miał dużo czasu, aby wszystko poukładać po swojemu. W końcu jednak przyszła przerwa zimowa i były warunki, aby Pogoń Siedlce zaczęła grać tak, jak on tego wymaga.

Pierwsze wiosenne mecze pokazały, że siedlczanie są w stanie regularnie punktować. Dzięki temu szybko powinni utrzymać się w eWinner II lidze. Przy odrobinie szczęścia może się nawet otworzyć furtka do barażów o awans. Tym jednak na razie nikt się nie przejmuje. Tak wygląda terminarz Pogoni Siedlce w 2023 roku.

 1. kolejka, Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków
 2. kolejka, Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce
 3. kolejka, Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice
 4. kolejka, Motor Lublin - Pogoń Siedlce
 5. kolejka, Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz
 6. kolejka, Pogoń Siedlce - GKS Jastrzębie
 7. kolejka, Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce
 8. kolejka, Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław
 9. kolejka, Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce
 10. kolejka, Pogoń Siedlce - Lech II Poznań
 11. kolejka, Wisła Puławy - Pogoń Siedlce
 12. kolejka, Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków
 13. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Siedlce
 14. kolejka, Pogoń Siedlce - Radunia Stężyca
 15. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Siedlce

Nie szaleją z transferami

Pogoń Siedlce przy tworzeniu kadry rozgląda się głównie za graczami, którzy dla wielu kibiców są anonimowi. Aktualnie najbardziej znany zawodnik to Kamil Włodyka, który przed laty pograł trochę w PKO Ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów.

Trener Saganowski ma także do dyspozycji wielu młodych graczy, którzy jak na razie nie przebili się do wyższych lig. Dobre występy w barwach Pogoni mogą być jednak dla nich szansą na angaż w silniejszym klubie. Kto znajduje się w kadrze siedlczan?

Bramkarze: Maciej Kikolski, Jakub Kowynia, Dawid Smug.

Obrońcy: Ernest Dzięcioł, Maciej Kołoczek, Tomasz Lewandowski, Adam Lewkowski, Przemysław Misiak, Krystian Miś, Szymon Mucha, Michał Rutkowski, Jakub Sinior, Kacper Stankiewicz, Maciej Wichtowski.

Pomocnicy: Nikodem Fiedosewicz, Krystian Gryglak, Tomasz Mamis, Marcinho, Jakub Pek, Damian Szuprytowski, Bartosz Wicenciak, Kamil Włodyka.

Napastnicy: Cezary Bujalski, Cezary Demianiuk, Marcel Grochowski, Mateusz Majewski, Damian Nowak, Orest Tkaczuk.

Wszystkie mecze Pogoni Siedlce w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.