Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Motor Lublin

Motor Lublin ma nowoczesny stadion i bogatego sponsora, czyli idealne warunki, aby w tym sezonie bić się o czołowe lokaty w eWinner II lidze. Jesień jednak była bardzo kiepska w wykonaniu tego zespołu. Do tego niedawno doszła afera z udziałem trenera Goncalo Feio.

Mają wszystko, by grać wyżej

Gdyby w piłce liczyły się tylko pieniądze, to Motor Lublin dziś biłby się o mistrzostwo w eWinner II lidze. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna. W futbolu można mieć wszystko, ale to potem nie przekłada się na wyniki. Tak właśnie do tej pory było w klubie z Lubelszczyzny, ale jeszcze nie wszystko stracone.

Po rundzie jesiennej Motor zajmował zaledwie 13. miejsce i miał tylko cztery punkty nad ostatnią drużyną w tabeli. Na drużynę bez przerwy spadała ogromna krytyka. Klub jednak zaufał trenerowi Goncalo Feio i ta decyzja na razie przynosi efekty, bo wiosną "Motorowcy" grają dużo lepiej i gonią miejsca, które pozwolą powalczyć o awans do Fortuna I ligi.

Niewiele jednak brakowało, a Portugalczyk straciłby pracę. Po jednym z meczów obraził rzeczniczkę, a potem rzucił ostrym przedmiotem w kierunku prezesa, czym doprowadził u niego do uszkodzenia ciała. Co zrobił właściciel Zbigniew Jakubas? Zwolnił rzeczniczkę i prezesa, a zostawił trenera Feio.

Motor Lublin - wyniki, terminarz, tabela

To właśnie Jakubas łoży na klub bardzo duże środki, dzięki czemu w Lublinie piłkarze nie mogą na nic narzekać. Muszą jednak odwdzięczyć się zwycięstwami na boisku, co na koniec ma dać awans do I ligi. Każdy inny scenariusz będzie ogromnym rozczarowaniem.

Motor mierzy wysoko i w przyszłości chciałby wrócić do Ekstraklasy, w której ostatni raz grał w 1992 roku. Czy to się uda w tym sezonie? Przekonamy się za kilka miesięcy. Przed klubem z Lublina wiele ciężkich meczów, a margines błędu jest już bardzo niewielki. Tak wygląda terminarz Motoru Lublin w 2023 roku.

 1. kolejka, Motor Lublin - Górnik Polkowice
 2. kolejka, Motor Lublin - GKS Jastrzębie
 3. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin
 4. kolejka, Motor Lublin - Pogoń Siedlce
 5. kolejka, Stomil Olsztyn - Motor Lublin
 6. kolejka, Motor Lublin - Śląsk II Wrocław
 7. kolejka, Znicz Pruszków - Motor Lublin
 8. kolejka, Motor Lublin - Lech II Poznań
 9. kolejka, Wisła Puławy - Motor Lublin
 10. kolejka, Motor Lublin - Hutnik Kraków
 11. kolejka, Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin
 12. kolejka, Motor Lublin - Radunia Stężyca
 13. kolejka, Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin
 14. kolejka, Motor Lublin - Zagłębie II Lubin
 15. kolejka, Polonia Warszawa - Motor Lublin

Zbudowali mocny zespół

W kadrze Motoru Lublin może nie ma wielkich gwiazd, ale jest wielu zawodników, którzy rozegrali dużo meczów na poziomie PKO Ekstraklasy lub Fortuna I ligi. Trener Feio ma w kim wybierać przed każdym spotkaniem.

Najwięcej meczów na poziomie Ekstraklasy ma Sebastian Rudol. W Lublinie gra także Kamil Wojtkowski, który swego czasu uchodził za duży talent i nawet trafił do RB Lipsk. Patrząc na kadrę, można znaleźć wiele znanych nazwisk.

Bramkarze: Igor Bartnik, Łukasz Budziłek, Oskar Jeż, Kacper Rosa.

Obrońcy: Szymon Chomicz, Maksymilian Cichocki, Michał Król, Bohdan Krywołapow, Jakub Lis, Filip Luberecki, Arkadiusz Najemski, Patryk Romanowski, Kamil Rozmus, Sebastian Rudol, Jakub Staszak, Przemysław Szarek, Bartosz Zbiciak.

Pomocnicy: Piotr Ceglarz, Marcel Gąsior, Borys Kisiel, Rafał Król, Piotr Kusiński, Wojciech Reiman, Mariusz Rybicki, Damian Sędzikowski, Kamil Wojtkowski, Filip Wójcik, Marcel Złomańczuk.

Napastnicy: Dawid Kasprzyk, Mikołaj Kosior, Michał Litwa, Jakub Szuta, Kacper Wełniak, Michał Żebrakowski.

Wszystkie mecze Motoru Lublin w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.