Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Znicz Pruszków

Kiedyś grał tutaj Robert Lewandowski, a dziś Znicz Pruszków rywalizuje na co dzień w eWinner II lidze. Ten sezon jednak napawa kibiców optymizmem, bo pojawiła się szansa na powrót na zaplecze Ekstraklasy. To miła odskocznia, bo poprzednie dwa sezony to była przede wszystkim walka o uniknięcie spadku do III ligi.

Kiedyś Lewandowski, dziś II liga

Znicz Pruszków istnieje od 1923 roku. Ten klub jednak bardzo długo musiał czekać na sukcesy, a za taki można uznawać 5. miejsce na poziomie dzisiejszej I ligi w sezonie 2007/2008. Tak się składa, że wtedy w tym podwarszawskim klubie grał... Robert Lewandowski, czyli obecnie jeden z najlepszych piłkarzy na świecie.

"Lewy" wiele zawdzięcza Zniczowi, a Znicz Robertowi. Dziś jednak każdy pisze swoją historię i jest w zupełnie innym miejscu. Pruszkowianie w ostatnich sezonach mieli sporo problemów i to nie tylko sportowych, ale także organizacyjnych. Wygląda jednak na to, że przyszły lepsze czasy

Znicz w poprzednich dwóch sezonach grał o utrzymanie w II lidze. Teraz jest to jeden z zespołów liczących się w walce o awans do I ligi. Duża w tym zasługa trenera Mariusza Misiury, którego zatrudniono latem 2021 roku i pozwolono mu w spokoju budować mocny zespół.

Znicz Pruszków – terminarz, wyniki, tabela

Na pewno awans drużyny z Pruszkowa byłby sporą niespodzianką, bo przed sezonem raczej mało kto zakładał taki scenariusz. Wiosna jednak najlepiej zweryfikuje możliwości Znicza. Klub dodatkowo musi myśleć, co dalej w przypadku awansu, bo już kilka lat temu był powrót do I ligi,

To jednak problem działaczy. Kibice i piłkarze cieszą się chwilą, bo nie można wykluczyć, że na koniec sezonu Znicz zajmie pierwsze lub drugie miejsce i wywalczy awans bez barażów. Wszystko rozstrzygnie się wiosną, a terminarz Znicza Pruszków wygląda jak poniżej.

 1. kolejka, Znicz Pruszków - Kotwica Kołobrzeg
 2. kolejka, Zagłębie II Lubin - Znicz Pruszków
 3. kolejka, Znicz Pruszków - Polonia Warszawa
 4. kolejka, Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków
 5. kolejka, Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg
 6. kolejka, Górnik Polkowice - Znicz Pruszków
 7. kolejka, Znicz Pruszków - Motor Lublin
 8. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Znicz Pruszków
 9. kolejka, Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce
 10. kolejka, Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków
 11. kolejka, Znicz Pruszków - Śląsk II Wrocław
 12. kolejka, Znicz Pruszków - GKS Jastrzębie
 13. kolejka, Lech II Poznań - Znicz Pruszków
 14. kolejka, Znicz Pruszków - Wisła Puławy
 15. kolejka, Hutnik Kraków - Znicz Pruszków

Odważnie postawili na młodzież

Znicz Pruszków nie zalicza się do bogatych klubów, więc musi stawiać na zawodników, którzy nie mają wygórowanych oczekiwań finansowych. To jednak ma swoje plus, bo dzięki temu w tym II-ligowym zespole szansę dostaje wielu młodych graczy.

Ponad połowę kadry tworzą piłkarze, którzy urodzili się po 2000 roku. Dodatkowo udało się namówić do gry kilku bardzo doświadczonych zawodników, jak Mateusz Możdżeń, Jakub Wójcicki, czy Paweł Moskwik. Kadra Znicza Pruszków w 2023 roku wygląda następująco.

Bramkarze: Bartłomiej Górnaś, Jakub Grzegorzewski, Jan Jurczak, Piotr Misztal.

Obrońcy: Łukasz Bogusławski, Maksymilian Brejnak, Mateusz Grudziński, Dmytro Juchymowycz, Paweł Moskwik, Kamil Niewiadomski, Krzysztof Wingralek, Patryk Witasik, Jakub Wójcicki.

Pomocnicy: Dawid Barnowski, Mateusz Cegiełka, Kacper Flisiuk, Mateusz Możdżeń, Shuma Nagamatsu, Krystian Pomorski, Tymon Proczek, Patryk Skórecki, Krystian Tabara.

Napastnicy: Patryk Czarnowski, Maciej Firlej, Korneliusz Krasuski, Filip Składowski, Szymon Jannasz, Hubert Kobus, Krystian Matwiejczyk, Wiktor Nowak.

Wszystkie mecze Znicza Pruszków w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.