Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Wisła Puławy

Puławy nie są zbyt dużą miejscowością, więc największą dumą jest lokalny klub. Wisła Puławy od dłuższego czasu gra na poziomie centralnym, wyrobiła sobie markę i nie można wykluczyć, że w roli czarnego konia zaatakuje awans do Fortuna I ligi. To może być jedna z największych rewelacji eWinner II ligi.

Zadomowili się na szczeblu centralnym

Rozgrywki eWinner II ligi mają ten urok, że często rywalizują w niej kluby, które nie mogą się pochwalić wielkimi sukcesami. Jedną z takich drużyn jest Wisła Puławy, która przez większą część swojej historii tułała się po niższych ligach. Przełom nastąpił w 2011, gdy po raz pierwszy udało się dostać na szczebel centralny i klub z Lubelszczyzny awansował do II ligi.

Największy sukces jednak przypadł na rok 2016. To wtedy puławianie weszli do I ligi, ale na tym poziomie utrzymali się tylko jeden sezon i szybko zaliczyli spadek. Czy w tym roku będziemy mieć kolejny awans? Tego nie można wykluczyć.

Wisła stała się bardzo solidnym II-ligowcem i ostatnio utrzymuje się na miejscu, które po sezonie da prawo gry w barażu o awans. Trener Mariusz Pawlak stworzył zespół, z którym każdy rywal musi się liczyć.

Wisła Puławy - terminarz, wyniki, tabela

Wisła Puławy bardzo rzadko schodzi z boiska pokonana. W dodatku ma jedną z najlepszych defensyw w całej lidze. To klub, który może nie mówi głośno o awansie, ale od pewnego czasu jest stabilny pod każdym względem. Duża w tym zasługa sponsora strategicznego, którym jest Grupa Azoty.

Dla "Dumy Powiśla" już sam fakt udziału w barażach o awans będzie wielkim sukcesem, bo przed sezonem w tym kontekście wymieniano inne zespoły. Dużo się wyjaśni w nadchodzących meczach ligowych, w których Wisła Puławy będzie się mierzyć z takimi rywalami.

 1. kolejka, Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg
 2. kolejka, Radunia Stężyca - Wisła Puławy
 3. kolejka, Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg
 4. kolejka, Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy
 5. kolejka, Wisła Puławy - Polonia Warszawa
 6. kolejka, Garbarnia Kraków - Wisła Puławy
 7. kolejka, Wisła Puławy - Olimpia Elbląg
 8. kolejka, Górnik Polkowice - Wisła Puławy
 9. kolejka, Wisła Puławy - Motor Lublin
 10. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Wisła Puławy
 11. kolejka, Wisła Puławy - Pogoń Siedlce
 12. kolejka, Stomil Olsztyn - Wisła Puławy
 13. kolejka, Wisła Puławy - Śląsk II Wrocław
 14. kolejka, Znicz Pruszków - Wisła Puławy
 15. kolejka, Wisła Puławy - Lech II Poznań

Drużyna bez wielkich gwiazd

To, co powinno budzić szacunek, to fakt, że Wisła Puławy notuje świetne wyniki, nie mając w składzie wielkich gwiazd. "Duma Powiśla" nie ma na tyle dużych pieniędzy, aby ściągać zawodników znanych, więc postawiono na graczy, którzy wielkiej kariery nie zrobili lub są na dorobku.

Z całej kadry tylko czterech zawodników doświadczyło gry w PKO Ekstraklasie. Najwięcej meczów na tym poziomie zaliczył Adrian Paluchowski, który w pewnym momencie nawet grał w Legii Warszawy. Jak wygląda skład Wisły Puławy?

Bramkarze: Filip Rutz, Błażej Sapielak, Piotr Zieliński.

Obrońcy: Bartosz Bernard, Wojciech Błyszko, Dominik Cheba, Jan Czapla, Bojan Gvozdenović, Robert Majewski, Przemysław Skałecki, Łukasz Wiech.

Pomocnicy: Dominik Banach, Leonard Brykowski, Jakub Czajkowski, Adam Gałązka, Robert Janicki, Jakub Janiczek, Mateusz Kaczmarek, Kamil Kargulewicz, Damian Kołtański, Maciej Kona, Oskar Przywara, Krystian Puton, Marcin Ryszka, Kacper Szymanek, Bartłomiej Wolski.

Napastnicy: Mateusz Klichowicz, Adrian Paluchowski, Dawid Retlewski, Jakub Wlaźlik.

Wszystkie mecze Wisły Puławy w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.