Kluby eWinner 2. liga

Przejdź do centrum 2. ligi

Stomil Olsztyn

Kibice w Olsztynie do dzisiaj tęsknią za czasami, gdy Stomil grał na poziomie Ekstraklasy. Dziś o tym nikt nawet nie marzy, choć jest szansa, że klub z Warmii i Mazur po jednym sezonie opuści eWinner II ligę. Drużyna gra bardzo dobrze, co jednak nie oznacza, że w klubie nie ma problemów.

Kibice bali się o przyszłość

Stomil Olsztyn w polskim futbolu nigdy nie był hegemonem, ale ten klub przez pewien czas rywalizował z najlepszymi drużynami w kraju. Tak było w drugiej połowie lat 90. W 2002 roku olsztynianie jednak zaliczyli spadek i już nigdy nie zdołali wrócić na poziom PKO Ekstraklasy.

Kibice wciąż wspominają złote czasy, ale raczej mało kto wierzy, że w niedalekiej przyszłości one wrócą. Stomil od kilku lat ma swoje problemy finansowo-organizacyjne. Były nawet momenty, w których przyszłość klubu z Warmii i Mazur stała pod dużym znakiem zapytania.

Obecnie wydaje się, że najgorsze już za Stomilem. Jest nawet duża szansa na powrót do Fortuna I ligi. Podopieczni Szymona Grabowskiego przez cały sezon liczą się w walce o awans, co na pewno byłoby bardzo dużym sukcesem.

Stomil Olsztyn - wyniki, terminarz, tabela

W tej chwili jednym z największych problemów Stomilu Olsztyn jest stadion. Obiekt przy ulicy Piłsudskiego jest przestarzały i lata świetności już dawno ma za sobą. Władze miasta jednak nie kwapią się, aby to zmienić.

Piłkarze jednak się tym nie przejmują i starają się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Stomil Olsztyn jest drużyną, która potrafi wygrać z każdym. W kwestii walki o awans jednak najważniejsze, aby nie tracić punktów z niżej notowanymi zespołami. Z kim i kiedy grają olsztynianie? Tak wygląda terminarz na 2023 rok.

 1. kolejka, Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa
 2. kolejka, Garbarnia Kraków - Stomil Olsztyn
 3. kolejka, Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg
 4. kolejka, Górnik Polkowice - Stomil Olsztyn
 5. kolejka, Stomil Olsztyn - Motor Lublin
 6. kolejka, KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn
 7. kolejka, Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce
 8. kolejka, Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie
 9. kolejka, Śląsk II Wrocław - Stomil Olsztyn
 10. kolejka, Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków
 11. kolejka, Lech II Poznań - Stomil Olsztyn
 12. kolejka, Stomil Olsztyn - Wisła Puławy
 13. kolejka, Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn
 14. kolejka, Stomil Olsztyn - Siarka Tarnobrzeg
 15. kolejka, Radunia Stężyca - Stomil Olsztyn

Nie stać ich na głośne nazwiska

Stomil Olsztyn nie zalicza się do krezusów, więc nie ma zbyt dużych środków na transfery. W klubie nie brakuje młodych zawodników oraz takich, którzy dopiero zaczynają karierę na szczeblu centralnym lub nie przebili się w mocniejszych klubach.

Na razie taka polityka budowania składu przynosi efekt. Tego typu piłkarzom często bardziej zależy, bo mają świadomość, że dobrymi występami w Stomilu mogą sobie zapracować na transfer do lepszej drużyny. Tak prezentuje się skład Stomilu Olsztyn w 2023 roku.

Bramkarze: Jakub Mądrzyk, Konrad Syldatk.

Obrońcy: Michał Karlikowski, Igor Kośmicki, Hubert Krawczuk, Lukas Kuban, Mateusz Maćkowiak, Hubert Sadowski, Filip Szabaciuk, Bartosz Waleńcik, Karol Świr.

Pomocnicy: Łukasz Borkowski, Mateusz Drabiszczak, Dawid Kalisz, Kacper Kondracki, Shun Shibata, Maciej Spychała, Marcin Stromecki, Sebastian Szypulski, Werick Caetano, Filip Wójcik.

Napastnicy: Bartosz Florek, Piotr Kurbiel.

Wszystkie mecze Stomilu Olsztyn w sezonie 2022/2023 możesz oglądać na żywo, w zakładce "eWinner 2. liga" online w Pilot WP.